Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mellizom edzése hatékonyan?

Mellizom edzése hatékonyan?

Figyelt kérdés
Két egykezes súlyzó áll rendelkezésemre max 10-10 kiló. Sportoltam 10 évig , nem vagyok "nyomi" mit ajánlotok, hogyan fejleszthetem hatékonyan a mellizmom?Napi edzéssel? Inkább felvőtámaszokkal? Mit ajánlotok egy napra miből mennyit? És minden nap?

2012. febr. 21. 10:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Mehetnek a fekvőtámaszok, ha tudod akkor nehezítéssel (a láb fent van egy széken, hátizsákban nyomod nehezékkel), és mellé mehet a tárogatás, és áthúzás (pull over). Mondjuk a tárogatáshoz és áthúzáshoz jó lenne egy pad is, de a tárogatást meg tudod oldani úgy, hogy teszel két párnát a hátad alá.

Mindegyiket csinálhatod 3-4 sorozattal. Így ha 3 gyakorlatot tudnál mellizomra csinálni, akkor heti kettő melledzés elég. Én heti egyszer mellezek, de nagy súlyos fekvenyomással tárogatással stb, így nekem egy héten elég egyszer.

A legjobb az lenne, ha mindenre edzenél.

2012. febr. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A 10-10 kilós súlyzót hamar kinövöd. Tárogatáshoz egyelőre elég, ha kezdő vagy, de annyi.

A napi edzés nem jó, mert az izmaidnak nincs elég idejük regenerálódni, egy ekkora izomcsoportot hetente 1x ajánlatos edzeni.


Javaslom még a guggolást súlyzóval a vállaidon. Ez az egész szervezetedre pozitívan hat, ezt semmiképpen ne hagyd ki!

2012. febr. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!