Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Rendszeresen kondizom, és...

Rendszeresen kondizom, és iszonyatosan fájnak az izmaim, ízületeim. Ez baj?

Figyelt kérdés
Pl: nem bírok telefonálni, egy villanykörtét becsavarni, vezetni se tudok, a lábam is begörcsöl. Kegyetlenül elkezd égni az izomzat. Mitől van ez?
2012. febr. 23. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:

valamit biztosan rosszul csinálsz.

tartasz pihenőnapokat? szedsz vitamint? biztos hogy helyesen csinálod a gyakorlatokat?

2012. febr. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

tuti hogy nem pihen eleget és nem csinálja helyesen a gyakorlatokat.

ha az huzamosabb ideje tart akkor olyan túledzetség is kialakulhatott amihez több hónap pihenő kell hogy helyrejöjjön.

normálisabb edzésnél (tehát az első pár hét ráhangolódástól eltekintve) 1 nagyobb izom heti 1edzést bír maximum.

a gyakorlatok helyes kivitelezésének meg szerintem nézz utánna és gyakorold be őket kis súllyal magas ismétlésszámmal, lassan, kontrolláltan, és olyan szögben tartva a kart hogy az izületek ne fájjanak. ha mégis fájnak akkor azt a gyakorlatot nem szabad csinálni. ha mindentől fájnak akkor meg pihenj pár hetet meg szedj izületvédőt.


egyébként az izomfájdalom ami 2. 3. napra jön elő az normális, én is 2napja lábaztam és szenvedés 10méternél többet egyszerre megtenni.

2012. febr. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ci.ara ***** válasza:
nem lehet h az h most kezdted a kondizást és egyből nagy súlyokkal kezdtél ill. nem melegítettél be?
2012. febr. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Már lassan 5 éve edzek. Mostanában jött elő ez:S
2012. febr. 23. 14:43
 5/6 anonim ***** válasza:
menj el sportorvoshoz, ha azt mondja hogy hagyd abba, és te nem akarod, akkor egy másikhoz, és így tovább, amíg használható tanácsot nem kapsz.
2012. febr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor én elhamarkodottan itéltem, bár abból amenyit leírtál szerintem nem csoda.

marad amit nyuszi írt

2012. febr. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!