Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék edzőterembe járni,...

Szeretnék edzőterembe járni, rendszeresen kondizni, izmosodni/szálkásítani, de vega vagyok. Mit (t) egyek?

Figyelt kérdés
Még pedig az, hogy vegetáriánus vagyok. Eddig különösebben nem izgatott, hogy nincs meg a szükséges fehérje bevitel (bab-féléket sem eszek), de most úgy gondolom, gondban lennék tömegnövelés terén. Milyen ételt, vitamint, táplálékkiegészítőt ajánlanának azok, akik hasonló helyzetben vannak?
2012. febr. 22. 08:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Tejterméketek fogyasztasz?
2012. febr. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

GreenTea


Ha csak húst nem eszel, akkor van pár lehetőséged. Tápkieg gyakorlatilag minden mehet, elsősorban a whey proteineket ajánlom. Szilárd kajának meg ott van a tojás, túró, szója. Ezekből lehet tömegelni.

2012. febr. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

tejtermékeket ha eszel akkor itt az egyik nagy kedvencem

[link]

2012. febr. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget GreenTea és cpggyurma!


Tejtermékek jöhetnek, abból bátran kóstolok is újat :) Ezt a Cottage Chees-t nem ismertem eddig, de akkor ezt mindenképp kipróbálom, és utána nézek a whey proteinnek is :)

2012. febr. 22. 09:17
 5/19 anonim válasza:
23%

Tejtermékek, Szója (vigyázat sokan allergiásak rá, még ha enyhén is), Magvak: dió, mandula, mogyoró, Hüvelyesek: lencse, bab, sárga borsó, főtt krumpli, kukorica... ezek mind fehérjében gazdag kaják, a legjobb az lenne ha ennél halat, akkor az 5* minden megvan.


Ha nem akarsz testépítő lenni, felesleges a fehérjepor..ha fontos az egészséged nem fogod tönkretenni a vesédet ilyen szar porokkal, főleg, hogy tele van még ízesítőkkel is meg minden mesterséges anyámkínja és ezek még csak a bevallott dolgok. Jönnek itt a főbarmok, hogy ne igyunk tejet mert az nem természetes, sztetek a nomád népek mit isznak és miért élnek az ilyen pásztornépek tovább, nem mondom, hogy a tejtől, de nem is mérgezi őket. Persze az ízesített porokat azt szedjük az sokkal jobb pfff. :D

Aki lufi akar lenni legyen lufi (persze ahhoz még kell pár cucc). Nehezebb porok nélkül, de ennyit az akarat erejükről, szuper kis divatsport.


Amúgy meg olcsóbban jössz ki ha igazi élelemre költesz és nem veszel mellé ilyen drága vacakot. :)

2012. febr. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is az infókat! :)


Igen, jó lenne, ha ennék halat, és szerintem mindenképp fogok is enni, aztán ha nem tetszik, nem erőltetem :))


Porokat nagyon én sem akarok szedni, nem akarok testépítő lenni, csak kicsit jobb kondiba hozni magam :) Egy-két éve otthon, sima egykezes súlyzókkal, különösebb táplálkozási változásoktól mentesen, 4-6 hét után már látszott eredmény, csak sajnos aztán jött egy baleset (nem ezzel kapcsolatosan) és utána már nem foglalkoztam vele annyit, de majd most jól bepótlom :)) Amúgy 24 éves vagyok, gondolom nem ez a legideálisabb életkor, mikor az ember ilyen kondizásra adja a fejét :D

2012. febr. 22. 09:37
 7/19 anonim ***** válasza:
Kérdező: ha halat eszel/ennél, akkor húst milyen megfontolásból nem?
2012. febr. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
*másféle
2012. febr. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem bírja a szervezetem :( 3 éves korom óta, senki nem tudja, miért nem. Halat pedig tudtommal nem ettem :D Egy próbát megér, aztán ha az sem, akkor marad más, alternatív módszer :)
2012. febr. 22. 09:49
 10/19 anonim ***** válasza:
82%

Nna, a mai boszorkányüldöző... :D


# 5!

Alá tudod esetleg valamivel támasztani, hogy miféle "mesterséges anyámkínja" van ezekben a porokban, és miért és hogyan teszik tönkre a vesédet? Csak mert ha valamihez nem értesz, arról ne pofázz. Nem a testépítőknek kell fehérjepor, hanem mindenkinek, aki úgy gondolja, hogy egy koncentrált ÉLELMISZERrel ki tudja egészíteni a táplálkozását, sőt, edzés után még jobban is szívódik fel, mint a szilárd kaja. Semmivel nem veszélyesebb, mint a zacskósleves vagy a kinderpingúi. Ha ezekben nem bízol, akkor gondolom egyik áruházláncban sem bízol, minden ételt magadnak termelsz a kertedben, nemdebár? Arra meg, hogy a főtt krumpli szerinted hüvelyes és fehérjében gazdag, inkább nem mondok semmit :D

Ja, és gondolom gyalog jársz mindenhova, mert aki közlekedési eszközt használ, az gyenge és divatközlekedő. Kb ennyi az értelme a porozásnak. Egyszerűsítés.


Szóval kérdező: ahogy napi 1-2 kérdésben végigtárgyaljuk, a fehérjepor még mindig NEM az ördög műve, és NEM lesz tőle bajod, ha boltban legálisan kapható terméket veszel. Senki nem mondja, hogy márpedig muszáj, csak azt, hogy egyszerűbb az élet vele.


Inkább olvass vissza, mert sok kérdésedre már megvan a válasz, és ne higgy az olyanoknak, akik látványosan nem értenek hozzá.

És természetesen nem csak a normál, jobb kondi és a testépítő kategóriák léteznek, nem is értem, miért kell ezt külön elmagyarázni...

2012. febr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!