Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kb 15 évvel ezelőtt izomszarkó...

Kb 15 évvel ezelőtt izomszarkómám volt a tüdőmön, amiért az egész tüdőmet le kellett venni. Lehet valami bajom attól, ha önvédelmi edzésre járok? 21F

Figyelt kérdés

4 éves koromban volt a műtétem. Most 21 éves vagyok. Rossz indulatú daganat volt. Sokáig nem engedtek sportolni, felmentettek tesi alól. Szeretnék krav maga edzésre járni. Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e abból komolyabb bajom, hogyha megütnek? Tehát hogy mechanikai hatásra kialakulhat valami problémám, ami esetleg egy egészséges embernél nem?


2 tüdőlebenyt eltávolítottak a jobb tüdőmből.

Az állóképességemet meg edzettem már egy ideje.

Eleinte nehezen ment, de most már képes vagyok arra, hogy fussak 30 percet megállás nélkül és ezalatt olyan 3-3,5 kmt teszek meg. Tudom, hogy nem egy nagy teljesítmény. Csak gondoltam mondom, hogy mennyire vagyok képes


Terheléses vizsgálatom nem volt még. De voltam már eléggé megterhelve, önmagamhoz képest és nem lett bajom. A futás is eléggé megterhel azért, de nem vettem észre magamon, hogy rosszul esne.


Tény, hogy hamarabb kifulladok és gyorsabban fáradok mint az egészséges emberek, de ez inkább abban nyilvánul meg nálam, hogy erőteljesebben izzadok és lihegek.


Mit tanácsoltok?


2012. febr. 23. 23:05
 1/2 anonim ***** válasza:
azt, hogy menj el egy alkalmassági vizsgára.
2012. febr. 24. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ezzel a 30 perces futással te leszel a lekfittebb kravmagás.

más részt, nem fognak megütni kravmagán. ha egy kicsit igen, ott fontos a "kicsit", mert az nem ütés lesz.


továbbá veszélyesebb a kravmagát önvédelmi képzésnek tekinteni, mint a téged ért ütés veszélye lenne.

2012. febr. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!