Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Azt állítják, hogy edzés...

Azt állítják, hogy edzés céljából a szénhidrátnak a cukor nem megfelelő. Miért?

Figyelt kérdés
2012. febr. 25. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
mármint mikor? az edzés utáni dextrózzal/vitargoval visszatöltöd a glikogénraktárakat, úgyhogy olyankor tömegelésnél megfelelő, más időpontban meg azért nem, amiért senkinek, megdobja az inzulin és a vércukorszintet, aztán meg leejti.
2012. febr. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy milyen cukor. Az edzéshez használt fajta a dextróz, ami a szőlőcukor, avagy glükóz D-enantiomerje. Van még a gyümölcscukor: fruktóz, emg a tejcukor: laktóz a főbb megevésre használtak közül. Az egyszerű kristálycukor egy glükóz és egy fruktózmolekula diszacharidja, azaz összekapcsolódása. Ezt szacharóznak is nevezik.

A napi szükséges mennyiséget pedig természetesen egyik fajtából sem illik nagyrészt vagy teljes egészében fedezni, mert árt a fogaknak :D Na meg a gyomornak meg a vércukorszintnek.


Amúgy igen, tényleg vagy 3 nevet írtam mindegyikhez fent D: Ilyen a kémia, és még a IUPAC nevek nem is voltak...

2012. febr. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Edzés után 1,5ös tejjel szoktam enni gabonaphelyhet, mely 70%os cukortartalmú, vagyis annyi szénhidrát van benne, azért kérdeztem, hogy jó-e, de majd elolvasom milyen glükózdetrózizé van ráírva :D
2012. febr. 26. 13:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Hááát az úgy nem egészen optimális (: Kezdjük azzal, hogy a szénhidrát meg a cukor nem ugyanaz. Mint a rovarbogaras dolog. Nem minden szénhidrát cukor, de minden cukor szénhidrát. A gabonapelyhed hótziher, hogy nem cukorral van tele. Hacsak nem kis fehér porállagú...


Edzés után fehérje és dextróz javasolt. A tejben bőven nincs elég fehérje, hogy kielégítsd az akkori szükségleted, gyorsan kell felszívódnia kb feleannyi g fehérjének, ahány kiló vagy (70 kg -> 35 g fehérje), és ezt a legegyszerűbben a híresnevezetes fehérjeporokból lehet megoldani, mégpedig azért, mert a szilárd kajában levő fehérje lassabban szívódik fel. Azért kell ilyenkor dextrózzal kiegészíteni, hogy az energiavisszatöltést a tested ne a bevitt fehérjéből fedezze, na meg a megemelt inzulinszint segíti a fehérjebeépülést.

2012. febr. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Használnék én, de fiatalkorom miatt még a szüleimtől függök, és ők nem igazán díjazzák az ilyesmi dolgokat, A másik a tömegnövelő porokkal, hogy hallottam már olyat, hogy egyesek meghíztak tőle, és mivel én jelenleg is csekély mennyiségű túlsúllyal rendelkezek (ami furcsa, mert a hasamon em nagyön van háj, inkább a fenekemen és a combomon van sok). Lehet hogy ilyen hülye kérdést még senki nem hallott, de a hájt nem lehet valamiféle üzemanyagként használni gyúráshoz? Nos abban igazad van, hogy magában sima kajákkal még odafigyeléssel is elég csekély eredmény kapható. Kb fél éve edzek, minden másnap fokozatosan növelve a nehézséget, és ugyan érzem és látom is, hogy erősödök, de az eredmény kisebb mint amennyit szenvedek érte. Nagyon köszönöm a segítségeket.
2012. febr. 26. 20:19
 6/7 anonim ***** válasza:

A tömegnövelők fele csak fehérje, a másik szénhidrát, ezért lehet hízni tőlük. Ezért éri meg jobban egy sima fehérje, mert az már olyan 70-80%os a tömegnövelő 30-40ével szemben. Na meg egységárra is olcsóbb, ha kiszámolod. A szüleidnek meg elmesélheted, hogy ez nem károd, csak sima egyszerű porított kaja, mint a zacskósleves. Nem csodaszer, nem szteroid, csak egyszerűbb megenni.

És nem, a háj nem üzemanyag :D Sajnos. Ráadásul nem nagyon tudsz egyszerre zsírt égetni és izmot növelni, vagy az egyik, vagy a másik, mindkettőre megszabott diéta van, persze edzés mellett. Zsírégetéshez meg még jó lenne aerob mozgásformát végezni, ami max 130as pulzust jelent. De olvass utána mindennek!

2012. febr. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na igen, de ha le akarnék fogyni, a kevés táplálékbevitel miatt az izomzatom "csökkenne" és fél éve minden másnap szendvedni, elég nehéz ezt otthagyni. Ráadásul a családba kb mindenki túlsúllyal küzd, én próbáltam meg eddig csak, kisebb nagyobb eredménnyel és akkor is az én fejem lett leb*szva. Édesanyám ki van készólve tőle hogy mindenben nézem mennyi kalória zsír stb. van, és nem főz olyat ami diétás tehát.. Kb nincs mit tenni. Mindenesetre nagyon köszönöm a segítséget.
2012. febr. 27. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!