Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért népszerűbb a kick-box a...

Miért népszerűbb a kick-box a lányok körében, mint a box?

Figyelt kérdés
Lehet nem így van,csak én így vettem észre:)
2012. febr. 25. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért, népszerűbb?
2012. febr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Írtam,hogy lehet,hogy nem így van,csak én ezt vettem észre:)

Mert ismerek lányokat akik kick-boxolnak,de olyat nem aki boxol.És ha nézek itt-ott box és kick-box edzés képeket sokkal több lányt látok kick-boxon.(van hogy boxon nincs is csak 1-2)

szóval csak ezért:d

2012. febr. 25. 21:01
 3/10 anonim ***** válasza:
Mert sokkal pi.csulósabb edzések vannak, továbbá a bokszedzésekkel kapcsolatban mindig sok az előítélet, tévhit.
2012. febr. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
pedig a kick-box keményebbnek tűnik hisz ott rúgnak is ezért is nem értem hogy miért több a lány:d
2012. febr. 25. 21:13
 5/10 anonim ***** válasza:

mert ökölvívásban egyfajta meccstípus van a full contact.

kickboxban vannak ezek a lájtos érintős,félerejű meccsek is és ezek a nők többségének jobban fekszenek,mint full-ba verekedni.

2012. febr. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

óó így már más értem:)

köszi:)

2012. febr. 25. 22:31
 7/10 anonim ***** válasza:
Sokkal népszerűbb a kick-box a lányoknál, de ez érthető is. Én bokszoló vagyok , imádom, viszont elfogadom , hogy egy lánynak rémisztő, ha ütik az arcát és a hasát , pedig a bokszban elkerülhetetlen. Nagyon tisztelem azokat a lányokat , akik bokszolnak és az előbb említett dolgokat bevállalják. A másik szempont a láb használata. Lányoknál nem általános az erős felsőtest, így sokkal könnyebben "kovácsolnak fegyvert" a lábukból, mint a karjukból. Amiben mégis előny a boksz , az a hasizom. Bokszedzésen a lányoknak is erős rugalmas hasizmuk lesz , ami bármilyen sportfunkcióra alkalmas.
2012. márc. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Áhá már értem:)

De a kick-box-ban is ütik a fejet és a gyomrot nem? csak pluszban még rúghatsz vagy nem?:d

2012. márc. 16. 18:48
 9/10 anonim ***** válasza:
Külsőleg olyan mintha semmi különbség nem lenne, de a kick-boxban alapvetően nem szokja meg az ütéseket az ember, csak a full contakt változatban . A bokszban a támadható testfelület sokkal kisebb így mindenképpen a has és a fej a célpont. Tízszer több találat éri így mindkettőt. Ha egy lány bokszol és harcban megütik tud rá reagálni , mert meg lesz a masszivitása , kitartása hozzá.
2012. márc. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja,most már világos,köszi:)
2012. márc. 18. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!