Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futópadon futok, hetekig...

Futópadon futok, hetekig semmi baj se volt, most kikészült a bal bokám, mit rontottam el illetve mit sportoljak helyette míg rendbe jön?

Figyelt kérdés
Úgy szeretek-szeretnék futni, de mindig így járok. Bemelegítek és nyújtok előtte. Korábban több túlsúlyom volt, de most már csak 4-5 kiló szóval nem hiszem hogy a túlsúly miatt lenne ez. Futócipőben futok, 30 percet 2 naponta (5km szóval nem is sok). Mindig ez lesz hogy bedurran a bokám és abba kell hagyjam?? Mit csináljak helyette? Uszoda sajnos nincs errefelé.
2012. febr. 26. 14:17
 1/5 anonim válasza:
Érdemes lenne szakermberhez fordulnod, hogy nincs-e mondjuk öröklött porckorong, ízület stb problémád. Én erre gondolok. Csökkentsd a futást, mondjuk minden nap 10 percet, vagy csináld több ideig a bemelegítést. Míg helyre nem jön a bokád, csinálj célirányos gyakorlatokat, mondjuk ha nem akarsz úszógumit akkor felülést, stb. Esetleg biciklizz. Vagy lehet, hogy afutópad megterheli az ízületeidet ( bár nem akarok hülyeséget mondani). Azt mondják, egészségesebb, ha puhább talajon futsz, mondjuk földúton. Érdemes lenne kipróbálnod. :)
2012. febr. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudok kint futni egyenlőre mivel kicsi gyerekem van, nincs kire bízni, idebent meg nem hagyom egyedül. Elvileg a futópad rugalmas gumi és kevésbé árt az ízületeknek mint a beton vagy a föld...erre tessék:((
2012. febr. 27. 14:28
 3/5 anonim válasza:

[link]


Ezt a cikket olvasd el.

Én mondjuk a térdemet féltem, bár most kezdenék csak el futni..

2012. febr. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát ez egy nagyon nagyon jó cikk!!! ha így is van, akkor mindent értek, én kifejezetten homokóra alkatú vagyok 100-70-100 paraméterekkel szóval legjobb indulattal se vagyok kis fenekűnek kis mellűnek nevezhető...lehet hogy ez a baj :(
2012. febr. 28. 10:38
 5/5 anonim válasza:
Hát most én is ez után próbálok nyomozni, hogy ez lehet e ilyesmikkel összefüggésben, mert azért nem szeretném tönkretenni a térdem/bokám én se... viszont nagyon szeretnék futni.. De legvégső esetben marad a bicózás.. :)
2012. febr. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!