Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szükséges ennél drágább futócipő?

Szükséges ennél drágább futócipő?

Figyelt kérdés
Most kezdek el futni. de sajnos nem tehetem meg hogy 20ezer forintos futócipőt vegyek. a decathlon internetesoldalán találtam egy 7500 ftat ( [link] ) az olcsosága aminőségénis meglátszik vagy megfelelő futás szempontjából?

2012. márc. 1. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Én teremcipőbe futok mindig. Szerintem mindegy, hogy milyen cipő.
2012. márc. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 G'sX ***** válasza:
baromira nem mindegy milyen a cipő, ha nincs rá több pénzed akkor spórolós megoldásnak ugyis ez lesz, ha jó ha nem jó, egyébként megteszi hobbi szinten
2012. márc. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez futáshoz használhatatlan kacat. Én értem, hogy nincs 20 ezer Ft-od, de ha ebben futsz, az többe fog kerülni, mert pillanatok alatt tönkremegy a cipő, és rosszabb esetben a lábad is. Szóval vehetsz 2-3 párad, annyi idő alatt, míg egy jobb-ból 1 pár is elég lenne. És közben a komfort sokkal rosszabb. Milyen duma már az, hogy ez a cipő alakformáláshoz való, és csak legfeljebb max heti fél órát ajánlott benne futni? Ez a kódolt bevallása annak, hogy egyáltalán nem tartós, a futással járó igénybevételt nem bírja. Ez a cipó inkább a nagykörútra való kirakatnézéshez.


Én inkább azt javasolom, hogy próbálj még összekaparni még legalább 5 ezret, és akkor már kaphatsz nem élvonalbeli, de futáshoz már vállalható futócipőt mondjuk a Sauconytól. És felejtsd el ezt az alakformáló cipőt!


[link]

2012. márc. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Kezdéshez jó cipő, kényelmes. Nyilván nem intenzív igénybevételre van tervezve. Ha épp a maratonra akarsz edzeni, akkor kevés lesz. ;) A drágább cipők leginkább abban különböznek, hogy tartósabb az ütéscsillapításuk és az alátámasztásuk, valamint magasabb komfortérzetet nyújtanak. Ajánlom, hogy ne csak a honlapon nézz körbe, mert vannak náluk akciós gyakoribb használatra is futócipők, nagyon jó áron, amit az oldalukon már nem találsz meg. Hátha van hasonló áron a méretednek megfelelő jobb cipőjük is! Jó sportolást, jó egészséget és kitartást! :)
2012. márc. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!