Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen edzéstervet ajánlanátok...

Milyen edzéstervet ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Úgy döntöttem, ideje izmot felszednem. Jelenleg 19 éves, 190 centis és kb. 70-72 kg-os lehetek. Sajnos eléggé satnya a testalkatom, ezen szeretnék változtatni. Eddig nem gyúrtam soha, így semmi tapasztalatom nincs, a neten pedig 255454346 féle tervet találtam, de mindegyik mást ír, ráadásul egyik sem specifikusan a sovány(abb) férfiaknak szól.

Tudom, voltak már hasonló kérdések, ott sokan valami átmozgatósdit javasoltak, de én jobb szeretnék egyből izomnövelésbe fogni.

Persze, tisztában vagyok vele, hogy ez nem 2 hónapos dolog, meg kell érte rendesen szenvedni, de sajnos a közelben 6000nél olcsóbban esélytelen kondit találni, így a pénztárcám gátat szab a dolgoknak.

Ti mit javasoltok, milyen edzéstervet kövessek a fenti paraméterekkel? Jelenleg nagyon elégedetlen vagyok a testemmel. A válaszokat előre is köszönöm :D


2012. márc. 1. 18:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kezd el ezzel az átmozgatóval egy hónapig: [link]

Az, hogy tömeget akarsz, tudsz növelni az étkezéseden fog múlni, be kell vinned legalább 2g/testtömeg kg fehérjét és 5-6g/testtömeg kg szénhidrátot egy nap. Edzés után protein+dextróz menjen és vegyél multivitamint is.

2012. márc. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

elsőként alkalmazd ezt [link]


2-3 hónap után válts osztott edzéstervre

2012. márc. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Gyurma, ez nem osztott? :)
2012. márc. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

" 2g/testtömeg kg fehérjét és 5-6g/testtömeg kg szénhidrátot egy nap. Edzés után protein+dextróz menjen és vegyél multivitamint is. "


Ez mit jelent konyhanyelven? nem igazán vagyok otthon protein dextrózokban :)

2012. márc. 1. 19:00
 5/11 anonim ***** válasza:
fehérjepor=protein dextróz=szőlőcukor
2012. márc. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy neked kell minimum 150g fehérje és 350-400g szénhidrát egy napra. Edzés utánra venned kellene proteint, ha lehet tejsavót (pl vpx syngex, mutant whey, myofusion) vagy ha olcsóbbat akarsz, akkor power protein-t vagy power pro-t. Ebből mehet 35-40 g edzés utánra 50g szőlőcukorral.

Olvasd el végig az alapismereteket: [link]

2012. márc. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tehát veszek valami mezei szőlőcukrot, egy protein prot, na meg szigorúan tartom magam az edzéstervhez, és naponta bevágok egy szelet csirkemellet, és lesz eredménye a dolognak? :) Vagy az kevés lesz fehérjének? Szénhidrát miatt nem aggódom. Bár nem tudom, mi az, de elég sokat zabálok nap közben, csak van benne annyi szénhidrát :D
2012. márc. 1. 19:15
 8/11 A kérdező kommentje:
Átolvasgattam ezt a bodybuilder honlapot, és úgy vettem észre, hogy az első egy hónapot akár itthon is csinálhatom. Fekvőzni, felülni, guggolni tudok, egykezes súlyzóm is van, és olcsóbban is kijönnék vele. Szerintetek lehetne?
2012. márc. 1. 19:59
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, lehet otthon tolni, ha megvannak az eszközök. Ne egy szelet csirkét egyél, hanem vagy 5-6-ot, mellé fél kg rizzsel+zöldség. Ezt három óránkénti étkezésre oszd el.

Reggel zabpehely+ 1 kanál protein. Lefekvés előtt 150g sovány túró.

2012. márc. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen a gyors válaszokat :)

Montez, úgy vettem észre, hogy te nagyon benne vagy a dologban, ugye nem baj, ha esetleg privátot küldök, ha valamit nem tudok ?:)

2012. márc. 1. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!