Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit vegyek fel egy teljesítmén...

Mit vegyek fel egy teljesítménytúrára?

Figyelt kérdés

Persze nem farmerban megyek, nem erre gondoltam. Tavaly voltam egy 20-ason, nem volt könnyü. most 50-esre megyek, vagyis tervben van. deszkás cipőm van, az jo turára? Mert tavaly nagyon megszivtam a tornacipőt. Viszont az sem szeretném, hogy tönkremenjem a cipőm. ilyen cipőm van:


[link]


olyat hallottam, hogy érdemes akár 2-3 zoknit is vinni, és cserélni. ez tényleg jo? egyébként zokni milyen ajánlott?? nagyon vékony, vagy inkább vastagabb?? mire figyeljek oda???

bocsi, csak szeretnék rendesen felkészülni, mert ha elindulok végig is akarom csinálni.



2012. márc. 4. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt a cipőt nem túrázásra tervezték, látszik rajta. Egy 50-es túrán a lábad kemény igénybevételnek van kitéve 10-12 órán keresztül. A cipőnek nagy szerepe van abban, hogy minél jobban védje és pihentesse a lábadat. Ez erre alkalmatlan. Jó túracipőket és bakancsokat lehet kapni. Ha komolyabb terveid vannak a túrázással, érdemes beruházni. Gyakorlatilag ez az egyetlen komolyabb költsége a teljesítménytúrázásnak.

A két zokni valóban hasznos. Ha körtúrára mész, vagy van depózási lehetőség, érdemes a túra végére még egy zoknit és egy kényelmes cipőt is vinni. Sebtapasz nem árt az alattomos vízhólyagok ellen.

2012. márc. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm.

sajnos beruházni nem tudok jelenleg egy cipőre. van még egy futocipőm, de sajnos az már 5 éves, 16 körül voltam mikor vettem, azota lehet nőt a lábam egy picit. zoknit meg akkor mindenképp viszek, csak még cipőn gondolkodom hogy mi legyen :S

2012. márc. 4. 16:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Én ebbe a cipőbe egészen biztos nem vágnék neki egy 50 km-es teljesítménytúrának. A cipőt teljesen tönkreteszi, pláne ha még eső is van, de ez lesz a legkevesebb gondod, mert a lábadnak is nagyon be fog tenni. Voltam már teljesítménytúrán sportcipőbe..az se erre van kitalálva, de annak legalább minimális bordázottsága volt a talpán. Így is kényelmetlen volt ilyen távon, és nagyon csúszott. Az öltözködés legyen réteges. Ha komolyabb, hosszabb emelkedő van, akkor hamar bele izzad az ember jó ha neki tudsz vetkőzni, aztán síkterepen ha mérséklődött a pulzusod és mondjuk még a szél is fúj akkor azért hamar elkezdesz fázni. Ha kétes az időjárás nem árt ha van valami vékony esőkabátod is. A nadrágot célszerű jól megválasztani, hogy lehetőleg ne nagyon dörzsölje a combod. Sajnos ez benne van a pakliba ekkora távon jó nadrággal is így jó célt szolgálhat, ha van nálad ilyen kamillás hintőpor.

A cipőhöz visszatérve szerintem vedd fontolóra a túracipőt. 5-6 ezer forintért már lehet venni gyengébb minőségűt. Azok is nagyságrenddel jobbak, mint ez a deszkás cipő. Vagy akár használtan keresgélhetsz aukciós oldalakon. Ha tényleg nem tudsz most áldozni a cipőre, akkor viszont inkább halaszd el a túrát. Ha meg esetleg vennél cipőt az is egy fontos dolog, hogy azt be kell törni előtte.

2012. márc. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi. ugy döntöttem veszek, mert ha bejön a számitásom 3 honap alatt 3 turara is megyek, igy meg megéri. néztem vannak jo áron, van amelyik boka feletti. ilyet vegyek vagy nem muszáj boka felettinek lennie? nyáron nem nagyon melegek ezek?
2012. márc. 4. 22:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy jó cipő jól szellőzik. Voltam már júliusban is bakancsban túrázni (egyik kedvenc túrám volt, ami időközben megszűnt), és nem éreztem kellemetlennek. Persze száraz időben és jó talajon elég a túracipő is.
2012. márc. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A válaszok már előttem megérkeztek, én csak arra lennék kíváncsi, hogy voltál-e már a túrán és hogy hogy ment? Vagy ha nem, melyik lesz a túra amelyikre mész?


(Csak érdekességképpen, mert azért egy 50-es túra kezdőnek elég sok szerintem. Én anno ilyen 20-asokkal kezdtem, idén 3. éve nyomom és pl. a Kitörés 60 azért még most is kissi leamortizált, persze hóban meg mínusz 16 fokban éjjel picit keményebb, de idén Kinizsi 100-ra készülök!)

2012. márc. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
gerecse 50-re készülök. tavaly év végén voltam 30km-esen, az meglett. egyébként városban is gyalog járok, van hogy napi 6-7 km.
2012. márc. 14. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!