Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez így jó "edzéstervnek"?

Ez így jó "edzéstervnek"?

Figyelt kérdés

Szóval ha így osztanám be, hogy :

1.nap bicepsz-tricepsz

2.nap mell-váll-hát

3.nap-hasizom-lábak

és utána kezdeném elölről? Vagy mindenképp kell kihagyni napot pihenni? Illetve ezek nem "ütik egymást"? Nem baj ha egyszerre edzek pl bicepszre és tricepszre?


2012. márc. 10. 00:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem lesz jó, sem a felosztás, sem az, hogy nem hagynál pihenőt.

Ha most kezded, akkor egy átmozgató-kezdő edzésterv kell, hétfő-szerda-péntek edzésnapokkal, teljes testes.

[link]


Ha pedig már osztott edzéstervet szeretnél, akkor is elég kezdetben a heti 3 nap, de ne így oszd fel az izomcsoportokat.

Ez jobb lenne:Hétfő: mell-bicepsz-tricepsz

Szerda:láb

Péntek:hát-váll

vagy H:mell-hát

Sz: láb

P: váll-kar

ha pedig 4 napost szeretnél:

H: mell-váll

K:láb

Csüt:hát

P:bic-tric.

vagy: H: mell-bic

K: láb

Cs:váll-tric

P: hát

A haladó edzéseknél én azt ajánlom, hogy heti egyszer eddz egy izmot és hagyjad regenerálódni. A pihenő napok is fontosak.

2012. márc. 10. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1.nap favágás

2.nap kaszálás

3.nap bálázás


De a viccet félretéve.

1. fekvőtámasz, felhúzás

1 nap szünet

2. guggolás

1 nap szünet

3. felülés, humorítás


Súlyzóra rá se nézz. És egyél bőségesen, ha tudsz.

2012. márc. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Üdv,

Nem most kezdem, eddig alapozó edzést csináltam, úgy vagy másfél hónapig, és (ha nem is sokat), de úgy látom, hogy valamennyit nőttem, meg erősödtem. Ez lett volna a következő kérdésem:) Mennyi ideig lehet csinálni ezt az alapozó edzést, úgy, hogy hatásos legyen? Van ahol azt írták hogy 1-2 hónap, és utána már érdemes belevágni a felosztott, rendszeres edzésbe, de máshol meg azt írták, hogy akár fél évig is lehet csinálni azt, hogy 3naponta csinálok egy teljes edzést, és az is hatásos lesz. Mennyi ideig érdemes azt csinálni?

2012. márc. 10. 10:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Két hónap után mehet az osztott. Van aki viszont mindig teljes testest csinál.
2012. márc. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!