Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futni 'kezdtem' a jó idő...

Futni 'kezdtem' a jó idő érkeztével. Csak azt nem tudom, hogyan lesz eredménye?

Figyelt kérdés

Mivel elég lusta típus vagyok. Ma futottam az első köröm. :) 15p-et, átlag tempóval. Szerintem... napi 5 perccel lehetne növelni? és végül elérnék a napi 1 óráig, amit tartanék. Ez így jó lenne? :)

De nem tudom, miként érhető el fogyás.:) 15 éves, 162 cm magas, 68 kg-os lány vagyok. Célom, hogy májusra legalább 10 kg-ot leadjak.:)

Az étkezésben is szivesen meghallgatom mit ajánlotok! :)

Előre is köszönöm.


2012. márc. 11. 18:50
 1/3 anonim válasza:
Igen igy jó.De 10 kg-t nem tudsz ilyen gyorsan leadni.
2012. márc. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha máris bírod a szünet nélküli 15 percet, az szép. A napi 5 perc növelés kicsit keménynek tűnik, de ha bírod, oké. De ha nem, az se baj. A fő, hogy apránként növeld az időt meg a tempót, mindig többször kevesebbet, mint egyszerre sokat. A lényeg, hogy rendszeresen csináld, még ha nem is mindennap, de legalább kétszer egy héten.

A futáshoz sok energia kell. Minél többet futsz, annál többet eszel. Teli gyomorral persze nem lehet futni, de éhgyomorra sem ajánlott. Mindenkinek más jön be, de úgy általában egy marék szárított gyümölcs vagy zabkása, narancs a nyerő. Tojás. Nagyon fontos tápanyag az izmoknak, kivált futás után. Hamar kész és tele van fehérjével. Ne félj tőle, mert NEM hízlal. Ha sportolsz, a koleszterineddel nem lesz gond. A fehér kenyeret és rizst cseréld fel barnára, teljes kiörlésű és magas rostartalmú termékeket vegyél. A cukrot meg tejtermékeket redukáld. Ügyelj a rejtett cukorra és zsírra mert abból nagyon sok van, főleg kész ételekben és gyors kajában.

A szénsavas üdítők sem tesznek semmi jót. Egyél sok zöldséget és gyümölcsöt - lehetőleg frisset. A C vitamin fontos az ízületeknek, amiket futás közben nagy nyomásnak teszel ki. Ha komolyan akarod venni a futást, nem ártana később ízületi tápanyagszer után nézni.

A legfontosabb mégis a megfelelő lábbeli. Még én össze nem spóroltam az első futócipőmre, két bokasérülésem is volt. Egy futócipőben egészen más szaladni.

Rendszeres futással nagyon sokat lehet fogyni. Hogy tíz kiló két hónap alatt lemegy-e azt nem tudom, de - talán nem fogod elhinni - nem is fontos. Ha folyamatosan méretkezel, alighanem azt veszed majd észre, hogy a súlyod nem is nagyon csökken, viszont a tükörben azt látod majd, hogy karcsúbb lettél. Mivel több energiát égetsz el, mint azelőtt, a zsírréteg eltűnik - izommá változik. Az izom nehezebb mint a zsír. Szóval nem kell megijedni, ha a mérő nem mutatja, hogy tíz kilót fogytál. Látni fogod magadon a változást, és főleg, érezni. A futás remek dolog és rohanni egyszerűen élvezet.

2012. márc. 13. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! : D

Most nagyon tele lettem pozitív gondolatmenettel! :D

Igyekszem mindezeket betartani! :)

2012. márc. 14. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!