Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 50 Kgos lány vagyok milyen...

50 Kgos lány vagyok milyen harcművészetet javasoltok nekem amivel könnyedén megtudom védeni magam az utcán erősebb támadók ellen? Teszem azt 1 ember illetve valamikor több.

Figyelt kérdés
Jó tanácsokat szeretettel várok. :)
2012. márc. 12. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Futás, parkour.

50 kg hús ne próbáljon ellenállni 2*90 kg húsnak, kerülni kell a szituációt.

2012. márc. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
az első választás számomra mindig a baj elkerülése köszi a választ de légyszi a kérdésre válaszoljatok. :/
2012. márc. 12. 14:40
 3/9 anonim válasza:
50%

Nekem a Jitsu a favorit. De jó lehet bármelyik karate ág is. A lényeg úgyis az, hogy fel tudd mérni, melyik ellenfél ellen milyen technika lehet hatásos.

Pélául itt az én esetem. jitsu edzésen a mesterem tanított egy dobásfélét, aminél előre jelezte, hogy a hozzám hasonlókon meg se próbáljuk, mert lehetetlen megcsinálni. ugyanis annyira kötött a mellizomzatom, hogy nem tudta még ő sem megcsinálni. Ugyanakkor egy másik srácon megcsinálta, és úgy szállt el a kölyök, mint a győzelmi zászló.

Szóval a lényeg: Mindegy, csak tudd használni a tested és az eszed egyszerre.

2012. márc. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Ci.ara ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=gKAuPsNbp5I itt még nézelődhetsz :D

[link]


de tényleg a legjobb mód ha elfutsz v jól tökön rúgod aki utadba kerül :D xD

2012. márc. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kung-fu: www.kungfuakademia.hu

Èn ide járok,egy hasonló (nagyon vékony) testalkatú 14 éves lányt szintén ismerek innen..másfél év alatt úgy megtanították harcolni,hogy simán lerúg egy nagydarab 18 évest(persze komolyan veszi az edzést) Ez a hely nagyon korrekt.

2012. márc. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Stone5555 válasza:
18%

Krav Maga gyorsan megtanulható , nem igényel hatalmas testi erőt , van külön női önvédelem is benne , és felkészít a több támadó illetve a stressz helyzetekre kezelésére is.


Garantálom neked ha ezt csinálod meg tudod maga védeni akárki ellen. Első edzésen is hasznos dolgokat sajátíthatsz el!

2012. márc. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Aikido vagy jitsu.

Valami ilyesféle önvédelmi fogások jók lennének: http://www.youtube.com/watch?v=8b1dFO-MMJQ

De több év gyakorlásra készülj! Ne várd, hogy pár hét után lenyomsz egy kigyúrt 2 ajtós szekrényt! :-)

2012. ápr. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szóval, ne olyat keress, amiben a testi erő a fő lényeg, mert abban nem valószínű, hogy valamikor is fel tudnád venni a versenyt keményebb srácokkal. Inkább olyat keress, amiben a gyorsaság és a technika által tudsz föléjük kerekedni (feszítések, fojtások, kulcsok, érzékeny pontok támadása által stb.). Ezért jó az aikido, vagy esetleg a wing chun kung fu. A jitsu meg azért jó, mert nagyon sok technikát ötvöz egyszerre: megtanulsz alap ütéseket, rúgásokat, de judos dobástechnikákat, fojtásokat stb. Tehát sokrétű és így épp az adott szituációnak megfelelő dolgot tudsz belőle alkalmazni. Ha pl. egy másik 50 kg körüli csaj támad meg, akkor lehet, elég pár ütés vagy rúgás. De ha egy nagyobb darab támadód van, akkor szituációtól függően valami mást kellene alkalmaznod.
2012. ápr. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat. de lehet szükség lenne még további ötletekre. de ezek a gyengepontos támadások is jók,és kifejezetten tetszenek! :)
2012. jún. 25. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!