Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Izomlázra rá lehet dolgozni?

Izomlázra rá lehet dolgozni?

Figyelt kérdés

Tegnap edzettem. Aerobicoztam és a popsimra, lábamra edzettem még pluszban.

Ma izomlázam van, és nem tudom hogy ilyenkor pihentetnem kellene vagy rá dolgozhatok-e egyből ma is?


23/l



2012. márc. 14. 11:40
 1/5 anonim válasza:

hát én rádolgoztam tegnap.annyi hogy a jobb kezem is izomlázas lett : /

17/f

2012. márc. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Inkább pihentesd. (és míg pihensz, használd a keresőt) ;)
2012. márc. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
már körbekerestem de mindenki mást mond.
2012. márc. 14. 16:02
 4/5 anonim válasza:
Pihenj! Én ma rádolgoztam és áhhh meghalok...nem kellemes.
2012. márc. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az izomláz az izmokban fellépő miniatűr szakadások eredménye.


Edzett , ehhez hozzászokott izmoknál nem alakul ki nagy részben , viszont edzetleneknél igen. Ezért van az hogy aki 3 hónapja csinálja a gyakorlatot nem fog izomlázat érezni utána egy kezdővel szemben például.


Az izomlázat rendesen csökkenti például a szauna, ha ez nincs meleg vizes borítás hasznos. Ugyanis a melegre javul a vérkeringés az izomban és gyorsul a regeneráció.


Gyakran amikor valaki izomlázra bemelegít akkor elmúlik a fájdalom, hisz a szóban is ott van hogy "miért" : beMELEGIT , Jobb lesz a vérkeringés , oxigén ellátás az izmokban , és nem érzed az izomlázat, DE az attól még ott van és ez csak ront rajta mert tovább szakadnak.

2012. márc. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!