Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az izomlázra rá szabad dolgozni?

Az izomlázra rá szabad dolgozni?

Figyelt kérdés

A héten kezdtem el egy 5 km-es futás edzéstervet, előtte sosem sportoltam. Hát tegnap óta elég durva izomlázam van, egyelőre járni is fáj (az én hibám, nem vettem elég komolyan a nyújtást a végén, na meg edzetlen is vagyok). Viszont ma van a következő nap, hogy menni kell futni, nagyon szeretném betartani a tervet, így úgy gondoltam, elmegyek, max. úgy futok, mint aki becsinált, de valamit alkotok. :))


Ajánlott ez? Vagy lehet valami hátulütője (a még durvább izomlázon kívül)?


2011. júl. 21. 13:16
 1/4 anonim válasza:
54%
Rá kell dolgozni.
2011. júl. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt senki sem fogja tudni pontosan megmondani... az "izomlázat" több minden is okozhatja, viszont nem fog leesni a lábad ha folytatod az edzést.
2011. júl. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Izomláz = apró izomsérülések, amik megtelnek folyadékkal. A folyadék feszít, attól fáj.


Nem az a baj, hogy fáj, hanem az, hogy izomSÉRÜLÉS.

Fokozatosan kellene terhelni magadat. Én is ismerem azt az edzéstervet, jónak TŰNIK, de ha neked megterhelő (és ennek nyilvánvaló jelei vannak!), akkor még azon is lassítani kell.


Vegyél sportkrémet, az enyhíti a fájdalmat. De akkor sem lehet ész nélkül csinálni.

Ha járni sem bírsz, akkor segít egy fájdalomcsillapító, de az is csak tüneti kezelés.

2011. júl. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
61%
Én kiverem.
2011. júl. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!