Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy szerezhetek tesi felmentést?

Hogy szerezhetek tesi felmentést?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy éves tesi felmentést, ugyanis a tesi órák csak megkeserítik az életem. Nem, nem vagyok egy dagadt lusta disznó aki nem akar tesizni. Másról van szó. A tanárnőm egy szadista állat, aki csak ordibálni tud, segíteni nem. Sose voltam ügyes a sportokban és mindig csak "lelkitraumát" okoztak a tesi órák. De most már nem bírom, hogy a tesi miatt kell idegeskednem és hogy folyamatosan ordibál velem a tanár. És nem is arról van szó, hogy nem csinálom a feladatokat, hiába próbálom, egyszerűen már elegem van belőle. Béna vagyok. Egyébként heti 3-4x edzek (a sulin kívül), így semmi szükségem nincs az iskolai tesiórákra. Hogy szerezhetnék felmentést?
2012. márc. 14. 13:43
 1/8 tetro ***** válasza:

én amikor sok darabra törtem a karom, akkor egész évre felmentettek. de ez nem a legjobb megoldás.

háziorvos meg szerintem nem menthet így fel. kell valamilyen szakorvos, aki mondjuk igazolja, hogy olyan gerincferdülésed van, amivel nem járhatsz tesire, de gyógytornára kell.

2012. márc. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Mintha csak én írtam volna ki ezt a kérdést... Nálam is ugyan ez a helyzet, azon töröm a fejem hogy hogyan szerezhetnék felmentést. Ha támad valami ötletem, megírom :D
2012. márc. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha sportolsz, elég nehéz lesz elhitetni, hogy valamilyen egészségi problémád van. A megoldás inkább az lenne, hogy szüleiddel közösen beszéltek a tanárnővel. Ha ez esetleg nem hoz eredményt, akkor tovább lehet menni az osztályfőnökhöz. Az persze nem mindegy, hogy csak neked van bajod vele, vagy a többieknek is.
2012. márc. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nincs egészségügyi problémám, vagyis nem tudok róla, de mondjuk a gerincemet lehet, hogy érdemes lenne megnézetni (Persze nem lenne jó ha gerincferdülésem lenne mert akkor egy életre szenvedhetek(ha a gyógytorna nem segít), így meg már csak másfél évet kell kihúznom gimi végéig a terrorban...)Nem tudom mi a jobb...


Másodiknak: Gondoltam, hogy nem vagyok egyedül, elég sok diáknak van hasonló problémája... Ha van ötleted írj:D


Utolsó: Anyukám hamarosan be fog menni fogadóórára, bár úgy hiszem, hogy ez nem fog semmit sem eredményezni. Már vagy 5 éve tanít, ergó ismeri a képességeim, tudja milyen vagyok, de annyira szigorúan vesz mindent, hogy még az 1-esért is meg kell szenvedni! Nem csak nekem van bajom vele, igazából a többi lánynak is, csak lehet,hogy én vagyok az akinek ilyen gyenge a lelke:)De sokakkal előfordult már,hogy sírás lett a tesi vége. Lehet,hogy beszélek az osztályfőnökkel, köszönöm a tanácsot!

2012. márc. 14. 16:01
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem rég kaptam egy íjat, ha gondolod megoldhatjuk.

Nem sírni kell, meg elkönyvelni, hogy béna vagy, hanem még keményebben csinálni, nyilván a tanárnő is ezt akarja elérni.

2012. márc. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Pont ez az, hogy keményen csinálom. De őszintén szólva, így 11.-ben már annyira nem érdekel a tesi... inkább másra koncentrálok mint, hogy tudok-e kötelet mászni vagy sem. Igazából szerintem a tesinek nem arról kéne szólnia, hogy agyon szivat a tanár, mert nem vagy olyan ügyes. Inkább az lenne a lényege (szerintem), hogy kicsit mozogjunk, játszunk, ne feszengjünk, ugyanis napi 6-8 órát ülünk a suliban és pont arra lenne a jó a tesi, hogy kicsit felfrissüljünk, ehelyett csak szenvedés van...
2012. márc. 14. 16:35
 7/8 anonim válasza:
Ha jó fej a suliorvosotok, akkor mondjuk vele is beszélhetnél, ő elvileg könnyített tesit tud adni és akkor nem szívathat a tanár. Vagy elmehetsz ortopédiára és ha ott jó arc az orvos akkor vele meglehet beszélni egy felmentést. Pl. az elég jó indok, hogy túl megterhelő a külön edzések mellett a tesióra, főleg, hogy szadista a tanár.
2012. márc. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én bazdmeg heti 6-7x edzek úgyhogy ha én jogosan pofázgatnék
2022. júl. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!