Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Protein, dextróz - mikor és hogy?

Protein, dextróz - mikor és hogy?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vettem dextrózt és Full Force kevert lassú felszívódású fehérjét is.

Az lenne a kérdésem, hogy hogy kellene ezt ennem?

53 kg vagyok, 168 cm-hez.

Hétfő - reggel fél óra intervallum edzés, délután súlyzós edzés

Kedd - súlyzós edzés

Szerda - reggel fél óra intervallum edzés, délután kardió (bicikli, futás, elliptikus, lépcső 15-15 perc)

Csütörtök - súlyzós edzés

Péntek - súlyzós edzés

Szombat - kardió (úszás)

Vasárnap - pihenő


Emellé csökkentett kcal és ch diéta. A kérdés az lenne hogy akkor hogy legyen a fehérje? Mivel reggel is mozgok, meg délután is.

Edzés után úgy gondoltam hogy mindenképp innék egy turmixot szőlőcukorral. Elég az? Vagy egyek még egyet este vagy reggel? Vagy akkor inkább szilárd ételből egyek fehérjét, tojás, túró, társai?

Napközben sok zöldség megy, csirke és hal. Délelőtt kevés gyümölcs. Hetente max 1x 10 szem mandula és 1-2 egy pohár zéró kóla (ez csak azért, mert munka közben hétvégén néha nagyon kell a cukor).

Gigantikus mennyiségű tea (édesítővel vagy semmivel) és víz.

Emellé még vitamin is.



2012. márc. 17. 20:59
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, nem tömegelek vagy ilyesmi, formásodni szeretnék. De mivel hízékony vagyok és még így is van rajtam 1-2 kilócska, óvatosan eszek.
2012. márc. 17. 21:01
 2/5 anonim ***** válasza:

Kiegészítőből akkora mennyiséget fogyassz, amennyi hiányzik az étrendedből. Ez vonatkozik a fehérjére, szénhidrátra is.

Egyszerű szénhidrátot csak edzés után fogyassz (cukrok), ha nagyon szeretnél még másik időpontban is, összetett szénhidrátokat pedig a nap bármely szakában fogyaszthatsz, de diétakor, este 6 után már inkább csak fehérje,zöldség.

2012. márc. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Diétában nem kell dextróz edzés után sem, esetleg az első pár hétben. Inkább glutamin menjen a proteinnel együtt.

Kardio után is mehet protein.

Diétában segítség: [link]

2012. márc. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy félreértettelek, mert nem diétázol, ugye?

Legalább is 53 kilósan nem kellene. Formásodni viszont úgy lehet, ha:

1. zsírt adsz le

2. Izmot szedsz fel tömegnövelő étrenddel.

Tehát neked mégis egy moderált tömegnövelés kellene, így súlyzós edzés után mehetne 30gdextróz a proteinhez.

Aerob után csak protein menjen.

2012. márc. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

lassú fehérje mellé vettél gyors ch-t. Gratulálok.


Csak azt nem értem, miért nem lehet vásárlás elött kérdezni? vagy ez is az idiótaság miatt van?

2012. márc. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!