Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kinek volt a legalacsonyabb...

Kinek volt a legalacsonyabb mért pulzusa, mennyi volt és milyen sportot űzött?

Figyelt kérdés
Én rövidtávfutó vagyok 45 körüli, szüleimnek is alacsony. 18F
2012. márc. 20. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:

jan ulrichnak állítólag 29 volt.


én bunyózom, nekem 40-42.

2012. márc. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

armstrong-ról olvastam,hogy neki 26 körüli.

és bringás.

2012. márc. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hogy tud ennyi pulzusszámmal elegendő O2-hez jutni a szervezete?
2012. márc. 21. 18:07
 4/8 anonim válasza:
Úgy tudom (szóljatok,ha nem így van),hogy a komoly sportolóknak az egy lélegzettel beszívott levegő mennyisége több a tüdőben.Ezért ugyanannyi oxigénhez jut.:)
2012. márc. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a búvárok is letudják vinni 30 körülire.
2012. márc. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

rosszul tudod. nem a tüdő a szűk keresztmetszet, hanem a szív.


Egy átlagember tüdeje messze több oxigént képes a vérbe juttatni, mint amennyit a test, az izmok el képesek használni. a kérdés az, hogy a szív mennyi oxigéndús vért képes az izmokba eljuttatni, és azok mennyit képesek felhasználni ebből. Ezért alacsonyabb az edzett emberek pulzusa, mert a szívük nagyobb erősebb (ez az un sportszív)ezért kevesebb összehúzódással is ellátja a nyugalomban lévő testet oxigénnel. terhelés alatt viszont nagyobb mennyiségű vért áramoltat át az izomzaton, fokozva annak a munkáját, teljesítményét.

2012. márc. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
jesszus nekem 70-80 körüli
2012. márc. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 CoLT1996 válasza:
nekem pl most 47 de este 44 is szokott lenni nappal persze t0‹1bb j¨°l vagyok nincs semmi bajom de behoztak korh¨˘zba megfigyel¨Śsre azt mondj¨˘k nagyon alacsony (mert a norm¨˘l 50-60 k0‹1zz¨Ś esik) kondizok,n¨Śha futok+ker¨Śkp¨˘roztam rendszeresen most t¨Ślen hagytam abba nem tudom..ez norm¨˘lis vajon? o.O
2014. ápr. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!