Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a különbség a kardio és az...

Mi a különbség a kardio és az aerob edzés között?

Figyelt kérdés
és ha a hasamból szeretnék leadni,és erősíteni akkor melyik a hasznos?
2012. márc. 20. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Minden második kérdésnél elhangzik a válasz: helyi zsírégetés nincs! Maximum úgy tudsz a csak hasadból fogyni, ha lekaparod smirglivel.


A kardió magasabb pulzusszámon történik, inkább állóképességjavításra való. Kb egy erőteljes futás.

Az aerob alacsonyabb (<130) pulzusszámon történik, és "zsírégetésre" való. Kb egy erőteljes, tartós séta.

2012. márc. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
akkor nekem az aerob ajánlott nem?
2012. márc. 20. 19:53
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ja.

Persze a megfelelő szálkásító diéta (bénanevén fogyókúra, mivel fogy a zsír) hiányában értelmetlen az egész.

2012. márc. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
és milyen diétával? kb meddig tartson? és miket lehet enni?
2012. márc. 20. 20:04
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt ennyire részletesen nem tudom, de Gugli és a gyikkereső a barátod :D

Annyit tudok, hogy kb 2 g/tskg fehérje, és 2-3 g/tskg szénhidrát kell, esetleg kicsit kevesebb utóbbiból, ha lány vagy, amit gyanítok. Ez csak a legfőbb, minden mást is kell enni, de meghatározott mennyiséget. A szemét kaját pedig sajnos teljesen hanyagolni kell.

2012. márc. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nem vagyok lány amúgy..
2012. márc. 20. 20:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Kis segítség: [link]
2012. márc. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a kardio az kardiovaszkuláris edzés, a szív és az érrendszer edzése. Ez lehet aerob, és anaerob is. Az aerob terhelés a szív megnagyobbodását okozza, míg az anaerob edzés a kamrafalvastagságot fokozza.


az aerob edzés meg olyan edzés, amelynél aerob sejtenergia-folyamatok (oxigén alapúak) biztosítják a mozgáshoz szükséges energiát. Anaerob meg fordítva, oxigén nélküli sejtenergia-folyamatok.

2012. márc. 21. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!