Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lányok! Amikor 'piros betűs...

Lányok! Amikor 'piros betűs napjaitok' vannak, szoktatok futni járni, vagy valamit sportolni?

Figyelt kérdés

Mert akkor elég rossz passzba szoktam személy szerint lenni..:/ Felkelni sincs életerőm, de arra valami nyugtató mozdulatok nincsenek? Vagy a legjobb, ha akkor inkább pihengetek?:) Mert végül is csak 5 napról van szó.:)

15/L


2012. márc. 23. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én szoktam sportolni ilyenkor, bár engem a menstruáció nem ráz meg különösebben. Ez egy természetes dolog, természetesen kezelem. A sport tamponhasználat mellett egyáltalán nem kellemetlen, főleg a későbbi, gyengébb napokon.

Ez amúgy nem egy olyan különleges állapot, amikor borzasztóan pihengetni kellene. Az égvilágon semmi bajod nem lesz attól, ha mozogsz ilyenkor is. A sport amúgy is boldogsághormont termel, magyarán egy kis mozgástól a közérzeted csak jobb lesz.

2012. márc. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne pihengetni? nem vagy beteg csak menstruálsz.Én versenysportoltam, ha verseny volt a menstruáció napján akkor sem lehettem rosszabb.(nem is voltam)

menj el futni,meglátod utána sokkal jobban érzed majd magad.

2012. márc. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Azért ennyire nem eszik forrón. A sportolás nem tilos, a menzesz tényleg nem betegség, de vannak, akik rosszabbul érzik magukat, nekik nem kell eröltetni, csak mert mások szerint jó. Ha nem esik jól, ne csináld. Nem vagy sportoló, nem lesz bajod, ha 5 napot kihagysz.

Nem vagyok egy nyafogós típus, de a 2-3. napon én sem vagyok a topon. Egy oszt. társamat meg rendszeresen hazaküldték a suliból (néha a kórházba egyenesen), mert összegörnyedt a széken és mozdulni sem bírt, úgy görcsölt. Embere válogatja. Na őt küldtétek volna futni...

2012. márc. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
kedves 3, valószínüleg jót tett volna neki a futás,hiszen lazította volna. Nekem is voltak görcseim,a sport mindíg oldotta. Mozogj csak, ha otthon szenvedsz csak még szarabbul érzed magad,mint ahogy vagy
2012. márc. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én, amióta rendszeresen sportolok ilyenkor (ahelyett, hogy nyavalyognék, és otthon sajnáltatnám magam) sokkal jobban érzem magam. Azért ne felejtsük el, hogy mondjuk 100 éve nem voltak ilyen spéci női felszerelések. Mégis: a nők bizony mentek ilyenkor is kapálni, és a tehenet is meg kellett fejni, a baromfinak szórni kellett kukoricát, nem lehetett az ágyikóban szenvedni. Édesanyám rendszeresen sportolt fiatalon (kb. 35 éve), és nekik a tesitanár nem fogadta el az egészségügyi felmentéseket menzeszre hivatkozva, mert ő is azt mondta: ez nem betegség! Pedig anyuék idejében is csak vatta volt még. Elpuhultak az emberek. Az persze más kérdés, ha valakinek tényleg komoly görcsökkel jár, de az szerintem már orvosi eset.
2012. márc. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat ! :)))
2012. márc. 24. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!