Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jobbkezesek melyik kézzel...

Jobbkezesek melyik kézzel fogják az íjat?

Figyelt kérdés
Apukámmal íjászkodtunk, mindketten jobbkezesek vagyunk, de én bal kézzel tartottam az íjat, apa pedig jobb kézzel. Melyik a "helyes"?

2012. márc. 26. 20:19
 1/9 dirtboy ***** válasza:
én jobb kezes vagyok és a ballal tartottam az íjat és a jobbal húztam fel.
2012. márc. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Zakathol ***** válasza:

Ez nem feltétlenül a "kezességtől" függ, hanem inkább attól, hogy ki melyik agyféltekéjét használja. Legalábbis szerintem.

Ez olyan mint, hogy ki melyik szemmel néz bele mondjuk egy egy-lencsés távcsőbe, vagy a fényképező keresőjébe...

2012. márc. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Bal kezes vagyok, én jobb kézzel tartanám az íjat, a ballal pedig felhúznám. Szerintem apukád furán tartja, ha valóban jobbkezes :D (Bár mondjuk balkezes létemre úgy eszek késsel-villával mint a jobbkezesek, vagyis jobb kezemben van a kés. Elvileg nekem balkezesként bal kézzel kéne, nem?)
2012. márc. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bal az íjtartó kezem és jobbal húzom ki z ideget. Eszembe se jutna másképp.
2012. márc. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ha jobbkezes vagy akkor bal kézzel tartod az íjat és jobb kézzel húzol, létezik többfajta fogás ahogy húzod az ideget az ujjaddal de a hagyományos magyar az amikor három ujjaddal húzod(mutató-, középső-, gyűrűs ujj) és a nyílvessző a mutató és a középső ujjad között legyen..az arcodhoz húzod célzol ösztönösen és elengeded(az arcodnál keress egy fixpontot és mindig oda húzod)..egy pár évig íjászkodtam verseny szerűen is..sok sikert
2012. márc. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, érdekes dolgokat írtatok :) akkor édesapám tartja a "hagyománytól" eltérően.
2012. márc. 27. 15:11
 7/9 anonim válasza:
Lehet eredetileg balkezes lenne, esetleg gyengébb a jobb keze, kérdezd meg. Egyébként most jut eszembe, hogy célba lövésnél, nem az számít milyen kezes vagy, hanem milyen szemes.
2012. márc. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
milyen szemes? ezt hogy érted?
2012. márc. 28. 01:29
 9/9 Zakathol ***** válasza:
Amit én is leírtam. Ha egy szemmel kell valamit csinálni(egylencsés távcső, fényképező keresője, akármi), mindenki mindig ugyanazt használja, de van aki a jobb szemét, van aki a balt.
2012. márc. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!