Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha két kézi súlyzót összefogok...

Ha két kézi súlyzót összefogok egy kézzel, és úgy edzek lehet valami bajom belőle? (Pl izületi sérülések, stb)

Figyelt kérdés

Két darab 4 kilós súlyzóm van, de nem gondolom, hogy sokat jelentene ha 4 kilót emelgetnék. Arra perpill nincs pénzem, hogy vegyek egy normális 10 kilósat.


Egy kis bicepszet és mellizmot, később váll izmot szeretnék,


2011. szept. 7. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Úgy emelgesd a 4kilóst, hogy közben a másikkal visszahúzod! Így nehezebbnek tűnik majd...
2011. szept. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem az a lényeg, hogy nehezebbek tűnjön, hanem hogy erősítsen:) Így is áll, amit tanácsoltál?
2011. szept. 7. 20:34
 3/9 dirtboy ***** válasza:
ha nem érzed nehéznek akkor nem fogsz erősödni
2011. szept. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tudom, de gondolom én, hogy attól, mert nehezebbnek érzek valamit még nem biztos, hogy jobban erősít. Mindegy, kérdésre még várom a válaszokat:)
2011. szept. 7. 21:03
 5/9 dirtboy ***** válasza:
nehéz eset vagy te srác, hát úgy fogsz erősödni hogyha nehezebb súlyt emelsz mint ezelőtt,ha eddig 4kilóst emeltél akkor most tudsz majd erősödni ha valami módon össze fogod és együtt emeled mert úgy már 8kiló és azt még nem szoktad meg,ha majd megszoktad azt is akkor majd megint emelni kell a súlyt. mindig nehéznek kell érezni a súlyzót és akkor fogsz erősödni ilyen egyszerű a dolog.
2011. szept. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nem komoly csak vicceltem!
2011. szept. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1. viccelős - tök mindegy mi adja az ellenállást (súlyzó tömege + gravitáció, vagy valaki (saját mag) ellentart, lényeg az ellenállás)


nem, mi a tetves házisárkányért lenne ízületi sérülésed? 8 kilótól? ha a másik kezedet vered szét vele, akkor lesz. rendeltetésszerű használat mellett nem. :)

2011. szept. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ha nincs pénz súlyzóra akkor nincs pénz, de azért egy tipp!

shop.builder.hu-n lehet venni 2100 forint/darab áron csavaros egykezes rudat, persze súly nélküli az ár.

egy vaskereskedésben vagy ahol esztergálnak ezt azt pedig csináltathatsz súlyt. gyakorlatilag csak egy lyuk kell a tömör vasba és kész.

2011. szept. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem. amúgy 3500 ba van egy súlyzóm ami állítható a rúd maga 1 kiló és 15 kilóig lehet felrakni csak gondoltam megemlítem , mert ez a bolti árnak egy jókora töredéke igaz régebbi súlyzó , de súlyzóknál nem az a lényeg szerintem hogyan milyen a kinézete hanem , hogy jó-e a súlyzó . Egyébként vannak olyan gyakorlatok amiket a 4 kilós súlyzókat használhatod és lehet többet érsz el mintha össze fogsz 2 db 4 est . Igazság szerint 8 kilótól nem lesz nagy tömegnövelés .
2011. szept. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!