Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás közben miért kezd el...

Futás közben miért kezd el fájni a bokám?

Figyelt kérdés
Ahányszor futni megyek, egy idő után megfájdul a bokám. Nem rég kezdtem rendszeresíteni, de így nem igazán megy. Mitől lehet ez?
2012. márc. 29. 22:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem szánsz kellő időt a bemelegítésre. De az is lehet, hogy a bokádban gyengék az ízületek. Az is lehet, hogy a cipő nem megfelelő: túl nehéz, túl kemény a talpa, stb. Ajánlom, hogy szerezz be egy kifejezetten futásra kialakított edzőcipőt. Valamint: szánj több időt a bemelegítésre, kifejezetten a bokád tájékára. Nem ártana esetleg ortopédiára vagy sportorvoshoz elmenni, aki meg tudná mondani, hogy van-e valamilyen fizikai elváltozás, amitől fájhat a láb.
2012. márc. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha még csak nemrég futsz,akkor lehet csak annyi a probléma,hogy még szoknia kell a bokádnak,de kis idő alatt hozzááll,és egy normális futócipő sem árt,mert kinyíthatod az izületeidet
2012. márc. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 -Evetke- válasza:
Az ízület nem lehet gyenge, a boka körüli izmok viszont igen - azok végeznek munkát. Lehet, hogy kevés a bemelegítés és/vagy túl nagy a terhelés (időben és/vagy távolságban). Törekedj a fokozatosságra!
2012. márc. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A válaszok alapján valószínűleg a bemelegítéssel van a gond.
2012. márc. 30. 12:38
 5/6 anonim válasza:
Én is így jártam régen, nagyjából fél évig tartott, azután elmúlt magától. Lehet, hogy még nem volt kellőképpen kifejlődve, és a futáshoz és egyéb hasonló dolog rendszeresítéséhez a lábban lévő izmok elkezdtek egy izomlázhoz hasonló felállást felvenni. Tehát nem tudom mitől múlhat el, de nekem (bár ez valóban rengeteg idő) magától elmúlt.
2012. márc. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk igaz, hogy soha nem futottam se sokat, se pedig rendszeresen.
2012. márc. 30. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!