Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Zsibbasztó, bénító pontok, de...

Zsibbasztó, bénító pontok, de hol?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy hol vannak (vannak-e egyáltalán) olyan pontok amik kis erőkifejtés hatására zsibbasztó bénító hatást váltanak ki, amitől földre esik az ellenfél(mert például lebénul a lába, vagy nem tudja megmozdítani a karját ahhoz, hogy ütést indítson felém)? Persze amiket verekedésben is lehetne használni. Nem azt szeretném, hogy megsérüljön a velem szemben álló fél hanem azt, hogy elmenjen a kedve a kötözködéstől(ez egy példa volt(nem kötözködik velem senki)). Nem az a baj, hogy nincs testi erőm. Az a baj, hogy ha megverem, és súlyos testi sérülésekkel megy haza engem feljelentenek. Ezért lenne szükségem ezeknek a pontoknak az ismeretére. ^^ Remélem mindent leírtam. Ha nem akkor kérdezzetek, de egy válasznak jobban örülnék! ^^

2012. márc. 30. 22:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Vital-pontoknak hívják őket, de a "kezelésük" meglehetős precizitást igényel. Értsd: egy hadonászó, elmozgó emberen nem fogsz tudni ráfogni. (ahhoz előbb le kéne ütni, de ugye akkor meg már minek fogdosod) :)


Ezzel együtt vannak "érdemesebb" támadható testrészek, mint a szem, fül, orr, nyak (ádámcsutka), heretájék és a térd.

2012. márc. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Azt hiszem ezekre a Vital pontokra ráguglizok! ^^ Ő.. Mivel fiú vagyok szerintem nem fogom se a szemét, se a fülét, se az orrát , se a heréjét bántani! :D Ahhoz én túl büszke vagyok! ^^ Maradt a nyak, és a tért! ^^
2012. márc. 30. 22:43
 3/9 anonim ***** válasza:

Kyusho Jitsu a sport neve.

edzésre is lehet járni pár helyre.

2012. márc. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 G'sX ***** válasza:
nézzél Xena-t és tanulj
2012. márc. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem fiú vagy hanem hülye a haj, szem orr, here a legjobban támadható pontok a legnagyobb fájdalmat alacsony technikai szinten ezeken a helyeken lehet elérni. Minden valamire való harcművész gyakorolja a szemgödörbe, orrba nyúlást vagy épp a haj elkapását. Képzetlenül még a nyaki ütőeret, mint vitalpontot támadhatod, ettől szimplán elájul, ha megfelelő erejű az ütés.

De a vital pontokat nem úgy kell elképzelni, hogy lebénul a támadó attól, hogy ütést mérsz rá vagy összenyomod, ezeken a pontokon csak sokkal intenzívebb fájdalmat lehet okozni.

Ha meg képzetlenül kezdesz el így hadonászni valószínűleg összevernek.

2012. márc. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hogy még tovább romboljam a kis világod, egy képzett közelharcos, ha arra kerül a sor karmol és harap is.
2012. márc. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

3. Válaszoló: Köszi.. ^^


G'sX: xDD.. Ez fájt! :D


Neutronlovag: Na.. Most összetörted tényleg a kis elképzelt "világomat". xD Annyi a baj velem, hogy büszkébb vagyok annál, hogy herén rúgjam, üssem.. :)

Pont ezért kérdeztem, mert szeretném ha kiképeznének! ^^


Köszi mindenkinek a választ! :)

2012. ápr. 22. 09:46
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
Nem tudom mire vagy olyan büszke... A legnagyobb harcosok harapnak, karmolnak (karom szerű ujjakra húzható fegyvert is kifejlesztetek az idők folyamán), felnyúlnak az orrodba, kinyomják a szemed és még sok más kegyetlen dolgokat művelnek. A férfias harc nem a fairplayről és büszkeségről szól, hanem a kíméletlenségről.
2012. ápr. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
kulcscsont ket ujjal atkarolni,ful mogott lent benyomni egy bizonyos pontot teszteld le magadon,bordaba konyokkel es neha hatasos ha hirtelen belecsipsz a kez felso reszebe most ennyi jutott eszembe
2012. dec. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!