Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A színházakba, hogy lehet...

A színházakba, hogy lehet bekerülni mint háttértáncos?

Figyelt kérdés
10 éve táncolok és nagyon szeretem a musical darabokat és már évek óta nézem, hogy milyen jó nekik, hogy ez a munkájuk. Ebbe szeretnék segítséget kérni, hogy ha esetleg valaki tudja, hogy melyik iskolából vesznek fel különböző színházakhoz "tanoncokat" attól egy kis segítséget kérnék.
2012. ápr. 1. 14:10
 1/7 A kérdező kommentje:
a koromat kihagytam: 17 éves voltam 1 hónapja.
2012. ápr. 1. 14:12
 2/7 anonim ***** válasza:
Állami Balettintézet.. (vagy hogy is hívják most)
2012. ápr. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! és oda csak érettségi után lehet menni, vagy van középiskola része is? vagy azt már nem tudod?
2012. ápr. 1. 14:25
 4/7 *Glissade* ***** válasza:

Miért mindenki a Táncművészeti Főiskolával jön (régen balett intézet)?:)

A táncműre aszem 4. és 8. ill érettségi után is lehet jelentkezi.


A Dózsa György középiskola.


A Táncművészeti Studio középiskola és OKJ.


A Théba OKJ.


Van még a Madácz Musical Tánciskola


Van egy kefejezetten Musical iskola, de már nem emlékszek a nevére, valahol Budán van.

2012. ápr. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Miért mindenki a Táncművészeti Főiskolával jön (régen balett intézet)?:) "

Talán azért, mert oda 5. osztálytól 8 évig járnak, érettségivel a végén, és az a 8 év napi gyakorlással, képzéssel semmiféle OKJ-s tanfolyammal, vagy akár pár éves képzéssel sem hozható be.

Nem hanyagolható el az sem, hogy a testi fejlődés abban a szakaszában kezdődik a testi (tánccal kapcsolatos) megterhelés, ami kihat az élet további részére is.

2012. ápr. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 *Glissade* ***** válasza:

De a kérdező már 17 éves...

Szerinted, hogy a francba mehetne oda 10 évesen?

Az átiratkozásra meg túl sok esélye nincs, mert olyan mértékű lenne a lemaradása, hogy nem biztos, hogy be tudná hozni.

A főiskolai részére mehetne esetleg, érettségi után.

2012. ápr. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A főiskolával megpróbálkozom, hátha jövőre esélyem lesz rá bekerülni. Jelenleg a Dózsa György Gimnázium tesi részlegére járok. Azért nem a táncra mert mikor 8.os voltam a tánc mellett teniszeztem és akkoriban még a tánc az csak egy jó szórakozás volt ahova heti 2x lejártam. De köszönöm szépen a segítségeket!
2012. ápr. 7. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!