Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az oroszok mitől olyan keménye...

Az oroszok mitől olyan kemények a különféle küzdősportokban?

Figyelt kérdés
Vagy akár a volt Szovjet tagállamok? Csak az ottani zord időjárás miatti más genetikától vagy mitől?

2012. ápr. 2. 20:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A keményebb életmódhoz szoktak a ŐSEIK, a maiak csak a génekben örökölték.
2012. ápr. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
érdemes megfigyelni a kommandósaikat, azok is brutálisak
2012. ápr. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
kulturális hagyomány.
2012. ápr. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Pár száz éve kettlebellel hadonásznak kb miután meg tudják mozdítani. A vodka és az ak47 mellett a harmadik nemzeti jelképük. Ha többet akarsz olvasni róla akkor Pavel Tsatsoline - Kezd el a kettlebellt című könyvében van egy olyan fejezet, hogy "Hogyan irtotta ki a kettlebell a gyengeséget az orosz génállományból"
2012. ápr. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Szóval szerintetek ilyen sokat számítanak a gének és nincs semmi "különleges" orosz módszer?
2012. ápr. 3. 18:01
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem sikerólt elolvasnod a kettlebellről szóló kommentemet? Az a különleges módszer...
2012. ápr. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sajnos még nem sikerült elolvasnom... :(
2012. ápr. 4. 22:43
 8/11 A kérdező kommentje:
És az oroszokon kívül az ukránok meg litvánok meg ezek is használnak/használtak kettlebellt?
2012. ápr. 4. 22:44
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"különleges" orosz módszer

hehe nincs ilyen.

Ugye minden népnek van egy fajta mentalitása, a szlávok általában keményebbek, de meglepő módon romantikusabbak mint néhány nyugati ország népe.

Ezt a mentalitást te is meg tudod érezni sőt átvenni ha pl oroszul beszélgetnél vagy ott lennél egy ideig.

Genetika/történelem, ki tudja. Nem hiszem hogy csak a zord körülmények miatt olyanok amilyenek persze az időjárás is közrejátszik pl olasz-spanyol-görög mediterrán népek sem véletlenül hasonlítanak.

Nekem kémiatanárnőm mesélte, hogy mikor ismerőse volt katona oroszországban az orosz katonák csak úgy itták a formaldehidet és meg sem kottyant nekik. Na persze ezt ne próbálja ki otthon senki.

Azért mondtam a kint élős módszert mert én több nyelven beszélek és mikor külföldön vagyok olyan mintha átvenném a stílusukat, persze valamennyire azonosulni kell ha már ott vagyok és így a legegyszerűbb megérteni.

Oroszországban Ukrajnában és más szláv vagy kelet-európai országban a nők sokkal femininebbek a férfiak sokkal férfiasabbak, más szokások, más kultúra stb, szóval ez nem egy titkos módszer kérdése, hanem ebbe születnek..

2012. jún. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Zuleyman válasza:

Egyik dolog szerintem, hogy mindig is zord időjárás volt feléjük, és olyanná alakult a hozzáállásuk, gondolkodásuk mindenhez, hogy ha nem leszel kemény, elhullasz. És ezt a szemléletet adták tovább a gyerekeiknek, apáról-fiúra, mint nálunk magyaroknál a befogadó-kedves szemlélet.

A másik dolog, amit első kézből hallottam, hogy ugyebár ott is sok a nehéz sorsú gyerek, akiknek egyetlen kitörési pontjuk a szegénységből a profi bunyó. Ismerősöm, aki volt kinn a 90-es években Fehéroroszországban egy kickbox klubban, mondta, hogy egy átlagos klubban 400-an vannak klubtagok, és ott bármely sportolót rámutatással kiválasztva lehet indítani világversenyeken. Nálunk ugyanez van a kajak-kenuval is ;)


Végül nézz meg egy youtube-os fedélzeti kamerás videót az autóbaleseteikről, kicsit bátrabban, vagányabban, meggondolatlanabban hajtanak.

2013. okt. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!