Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futással vagy elliptikus...

Futással vagy elliptikus trénerrel égethetek el több kalóriát?

Figyelt kérdés

Van elliptikus trénerünk,de nem igazán van igénybe véve,én viszont elhatároztam hogy lefogyok,el is kezdtem kocogni,de most belegondoltam,hogy lehet az elliptikus tréner többet érne....melyik mennyi kalóriát éget?

Köszi előre is: 16/L


2012. ápr. 5. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

nekem is van ellipszisem, szeretem amúgy, de egyértelmű, hogy a futás a jobb. Az ellipszis csak egyfajta mozdulatsort utanoz, a futás természetesebb.

És mindent átmozgat. Ha teheted inkább futás, de ha mondjuk èpp nincs rá lehetőséged, mondjuk rossz az idő, akkor az ellipszis is többet ér, mint a tévé előtti chips evés:)

Ja és figyelj oda arra, hogy mit eszel, rendes kaja nélkül nincs fogyás;)

Sok sikert!

2012. ápr. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is több kalóriát használsz fel futással, de az ellipszis tréner is kiváló eszköz az aerob edzéshez.
2012. ápr. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
igen,én is úgy gondoltam.hogy a futás többet éget...de azt sokkal kevesebb ideig bírom...futni kb 10-15 perc között tudok,míg az ellipszissel egyhuzamban 45 percre is képes vagyok....így átszámítva melyik lenne jobb?:D
2012. ápr. 5. 22:16
 4/5 anonim válasza:
A legjobb zsírégető mozgás a futás. Viszont a futás inkább csak zsírt éget, izmokat nem formálja, így ajánlatos a futás mellett valamilyen izomformáló, alakformáló testmozgást is végezni, amire viszont tökéletes az elliptikus tréner, mert a hasizmon kívül, minden izmot erősít és formál. A legjobb az lenne, ha naponta egyszer futnál, egyszer pedig edzenél legalább fél órát az elliptikus tréneren.
2012. jún. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Óriási tévedésben vagy. Az ellipszis tréner nem fog izmokat növeszteni rád, tehát ilyen irányban nem formál, ahhoz jóval nagyobb terhelés szükséges, pl súlyzós edzés, de az sem barbi súlyokkal, hanem mindig akkorrával, mellyel még éppen megy a szabályos 8-12 ismétlés egy sorozatban. Ellipszis tréner az kardió gép, nem izmonövelésre lett kitalálva, de tökéletes eszköz a kalóriaégetésre.

A futás sem és az összes kardió edzés sem csak zsírt éget, itt is tévedés van. Szénhidrát és zsír felhasználása is történik edzés során. Ennek százalékos aránya függ attól hogy mennyi ideig végezzük és, hogy milyen intenzitással. Futni is lehet éppen kocogva és lehet anaerob tartományban is végezni. Aerob tartományban százalékban több zsírt égetsz el vele, de az intenzívebb edzéssel összességében többet. A legnagyobb hatása azonban az intervallum kardiónak van, ami 20 perces edzés, melynek során váltakozva van 1 perces kemény és 1,5 perces lazább szakasz. Ezzel az edzéssel lesz legjobban felpörgetve az anyagcsere, így az edzés után órákig lesz még zsírfelhasználás. Mert nem csak az a lényeg, hogy az edzési idő alatt mennyi zsírt égetsz, sőt főleg nem az, hanem, hogy utána milyen hatást váltasz ki és mennyi ideig lesz felfokozott a zsírégetés.

Ezt hívjuk after burn hatásnak.: [link]

2012. jún. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!