Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 10 napom van egy futóversenyre...

10 napom van egy futóversenyre felkészülni! 3 km a táv és szeretnék minél jobban teljesíteni. Ötletek?

Figyelt kérdés
Jó sokat kell még magamon fejleszteni. Mit ajánlotok??? Mennyiket fussak, milyen rendszerességgel, hogy tudnék a sebességemen is "gyorsítani"?
2012. ápr. 7. 11:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Amikor iskolán belül én készültem ilyenre nekem a tanárom a légzés technikámat akarta fejleszteni tehát az a legfontosabb hogy tüdővel bírjad. Aztán ugye minden nap fussál legalább 2 km távot. Lassan kocogjál kb 1 km távot kényelmesen ahogyan jól esik nyújtsál be és akkor állíts be a telefonodon stoppert és mérd az időt hogy a 2-3 km távot mennyi idő alatt futod le. És ezt minden nap csináld meg és látni fogod az eredményét. Másrészt javaslom hogy olyan környéken fuss ahol nincs nagy forgalom és nem kell megállnod arra hogy át tudj menni az út másik oldalára meg ilyenek. A lényeg hogy figyelj a légzésre lehetőleg ne hajtsd túl magad az elején mert akkor a többi szenvedés lesz, és találd ki hogy az adott körzetben hány kört futsz vagy ha nem körökbe akkor határozd meg hogy az A ki indulási pontot és a B érkezési pontot. És odáig folyamatosan fussál ha már a B hez közeledsz akkor gyorsítsál be amennyire tudsz. Ha végeztél akkor hazafele egy lassú könnyebb kocogás vagy séta kellemes lesz utána.
2012. ápr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hűha.. Oké köszönöm szépen. Még annyi lenne a kérdés, hogy a légzéstechnikát ti hogyan fejlesztettétek?

amúgy köszi sokat segítettél! majd igyekszem így csinálni! :)

2012. ápr. 7. 12:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem minden nap fuss 3km-t és utána még fartlek. (Fartlek= pl.: 200 méteres pályán 75 m sprint 25 m kocogás, 75m sprint, 25m kocogás.) Ebből is legalább 10 kör. Bár lehet célravezetőbb lenne napi 5km + fartlek. Verseny előtti nap már ne eddz és vigyél be sok szénhidrátot.
2012. ápr. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2012. ápr. 7. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!