Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne kocka hasam?!

Patrik98helo kérdése:

Hogyan lehetne kocka hasam?!

Figyelt kérdés
Annyiszor megkérdeztem már itt is, hogy hogyan lehetne kocka hasam!? Sokan azt adták válasznak, hogy csökkenteni kell a zsírtartalmat. Oké, tisztában is vagyok vele, de egy embernek rendes kaját is kell ennie nem csak "diétát"... Csináltam minden nap hasprést, de semmi hatása. Mikor fekszek vagy befeszítek akkor látszódnak a kockák rendesen, mikor viszont járkálok akkor semmi. Kicsit, DE nagyon kicsit látni. De azt is csak nagyon közelről. Valaki esetleg segítene nekem, hogy a nyári szünetre legkésőbb kocka hasam lehessen?! Valaki olyan adjon választ akivel lehet normálisan tárgyalni, és nem BUNKÓ! Akik eddig válaszoltak azok ne! Előre is köszönöm!
2012. ápr. 9. 17:36
 1/6 Zakathol ***** válasza:

Egy normális diétában olyan kajákat eszel aminél nincs jobb a szervezet számára. A rendes szálkásító diétakor kiváló fehérje-, szénhidrát- és zsírforrást tartalmazó ételeket eszel. Semmi fölösleg.

Ezáltal nem értem a kérdésed, hogy "rendes kaját is kell ennie nem csak "diétát""...


Az emberi biológia három makrotápanyagból építkezik és él: Fehérje, szénhidrát, zsír.


A legjobb fehérje források a sovány szárnyashúsok, mert ezek aminosav-profilja gyakorlatilag tökéletes és kevés telített zsírt tartalmaznak (ellentétben a disznóhússal, aminek a zsír része nem egészséges).


A legjobb szénhidrátforrások az úgynevezett alacsony glikémiás indexű ételekből nyerhetőek: Zabpehely, teljes kiőrlésű lisztből készült ételek, rizs, ilyenek... Ezek a vérben kevésbé intenzív inzulinreakciókat váltanak ki, így a szénhidrátok kevésbé hajlamosak zsírban raktározódni.


A "jó" zsírok pedig a telítetlen- és többszörösen telítetlen zsírok. Ilyenek vannak az olajos magvakban (földimogyoró, lenmag) és a halhúsban.


Egy diéta pedig kizárólag ilyen ételeket tartalmaz, így újfent csak azt tudom mondani, hogy nem értem a fent idézett mondatodat, mert butaság.


De ha egy másik kérdésednél általam belinkelt pár oldalt elovasnád, vagy neadjisten a Sárga Kapszulát akkor ezekre magadtól is rájöhetnél. Ehelyett meg sorolod a hülye kérdéseidet...


Tudod az veled a baj, hogy értetlen vagy. Te magad mondtad, hogy már számtalanszor megkérdezted itt is, és biztos vagyok benne, hogy már rég megkaptad a kielégítő választ - és ahogy a mostani kérdésed részletezésekor is leírtad már - tudod is, csak nem csinálod... Csinálni kell.


Diétázni kell és kész. Ha már kockahasad van akkor nyilván azt eszel amit akarsz, de addig sajna ez van. A hasprés - ahogy azt már tapasztaltad is - nem elég. Akkor diéta van.

2012. ápr. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oké, rendben. Írnál nekem egy listát a diétáról? (étrend)
2012. ápr. 9. 18:28
 3/6 Zakathol ***** válasza:

Napi ~3g*testtömeg fehérje, ~2g*testtömeg szénhidrát és egy kanál lenmagolaj.


Megnézel egy tápanyagtáblázatot, ott le van írva, hogy 100g csirkehúsban például ~23g fehérje van, 100g rizsben ~80g szénhidrát.

Ha vagy mondjuk 50kg, akkor ugye neked naponta 150g fehérje és 100g szénhidrát kell. Akkor az előzőekből következik, hogy napi ~60dkg csirkehusi és ~130-140g rizs kell. Ezek az értékek nyersen mérendőek.

Ez így nagyvonalakban ennyi. Ha heti 1kg-nál többet fogysz akkor emelj a szénhidrátbevitelen, ha 0,5kg-nál kevesebbet, akkor csökkents.


Diéta mellé pedig minél több mozgás menjen (kocogás/futás/gyors séta, biciklizés, úszás, ami van). Ha sokat mozogsz, akkor emelhetsz egy kicsit a rizs-adagon, így kevésbé lesz éhezős a diéta - bár azért általános éhségérzet nyilván van, hiszen kalóriamínuszban vagy.

2012. ápr. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm... :)
2012. ápr. 9. 19:05
 5/6 Zakathol ***** válasza:
Tudod megspóroltam volna 2600 billentyűleütést, ha elolvasod azt a krva linket amit egy másik kérdésed alá küldtem...de amúgy szívesen :D
2012. ápr. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
2012. ápr. 9. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!