Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A vívás mennyire drága sport?...

A vívás mennyire drága sport? Hány évesen lehet max belekezdeni?

Figyelt kérdés
2009. jún. 18. 00:36
 1/1 anonim ***** válasza:
92%
Szia. Én két évet vivtam, tehát tudok segiteni. Gyakorlatilag bármilyen korosztály elkezdhet vivni, mondhatni ez gyakorlatilag tömegsport. Én 16 évesen kezdtem, de volt az egyesületben 50 éves bácsika, és 6 éves kislány is. Én mégis azt javaslom, hogy túl fiatalon (ezalatt a 10 éves kort értem) nem ajánlatos elkezdeni. Az ok egyszerű: az első fél-egy év erőnléttel telik, ezalatt nem lehet vivni, gépre menni, szerintem ez sok kisgyerek kitartásán ront, akik mást képzelnek el, amikor elmennek az első edzésre. Anyagiak...nos, amig hobbiszinten csinálod, addig olcsó. Ezalatt azt értem, hogy az egyesület szokott adni vivóruhát, sisakot, párbajtőrt, tehát elvileg,ha nem is jó minőségben, de adott minden! A tagdijak felénk, vidéken 4000 ft volt két évvel ezelőtt, tehát önmagában nem drágább mint más sport. Később ha elkezded versenyszerűen akkor számitani kell a kiadásokra pl meg kell venni a kellékeke, résztvételt kell fizetni a versenyeken... Általában a legolcsóbb " alapeszközök" is pl a tőr is 10.000 ft körül kezdődik, a határ pedig a csillagos ég. Arra is számits, hogy ez nem egy finom sport, gyakran kell új cuccokat venni, tehát nem árt, ha van pénzed. Én mindenesetre csak ajánlani tudom a vivást. Nem utolsó sorban iszonyatosan jó alakot formál:) Nekem sajnos abba kellett hagynom az egyetem miatt, de imádtam az edzéseket.
2009. jún. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!