Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Milyen érzés síelni? Érezni a...

Milyen érzés síelni? Érezni a talajt, a buckákat a lábunk alatt vagy ettől azért vastagabb a síléc? Nagyon nehéz? Nem húzódik meg a lábatok, derekatok, stb? És mit szerettek benne? Nagyon drága sport?

Figyelt kérdés
Köszi! :)
2011. aug. 3. 23:11
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
100%
Nagyon jó érzés, az egyik kedvenc sportom. Hát a hó elfedi a talajt elég simára de ha arra gondolsz érezni a buckákat ha egy buckás pályán mész. Elsőre sokaknak nehéznek tűnik, de oktatóval 1 hét alatt el lehet jutni odáig hogy ne hóekében menj (a hóeke az hogy "/\" ilyen alakban fékezel és kanyarodsz), 2 hét alatt meg jól megtanulhatod. Először eléggé fárasztó mert olyan izomcsoportokat is megmozgat amiket máshoz nemigen használsz, de később már nem annyira. Manapság sok a síkölcsönző, ahonnan egy komplett felszerelést olyan 15000 forintért kibérelhetsz egy hétre, meg ugye a sí kabát és nadrág. Szóval azért megfizethető. Azt szeretem benne hogy pályától függően lehet megnyugtató vagy izgalmas, és mivel csak télen tudok 1 hetet ezért várom egész évben.
2011. aug. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Nagyon drága (számunkra), ezért fogalmam sincs, milyen érzés lehet :D
2011. aug. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha felidézek egy két emléket a síelő élményeim közül akkor nekem egyáltalán nem az jut eszembe, hogy jó érzés siklani... Vagy ,hogy miket nem érzek a talpammal. Én a sebesség megszállottja vagyok. Imádok vadul levonulni a hegyről. Hatalmasakat repülni és izomból bevágni, mikor már félek...:D Én mondjuk már több, mint 10 éve rendszeresen síelek, így nem tudok nyilatkozni, hogy milyen nehéz is valójában, mert amikor megtanultam még alsós voltam és akkor elég minimális volt a félelem érzetem. Azt viszont biztosan merem állítani, hogy az ember minél idősebb annál nehezebben tanul meg NEM félni a síelés közben. Márpedig szerintem onnantól kezd el tudni valaki egy durvább sportot űzni, ha megtanul nem félni. Ez köszönhető annak, hogy rutinná vált vagy annak, hogy megszerezte a kellő önbizalmat magába.

Az ár viszont képes igen borsos is lenni. Egy hetes síbérlet jóval 30 ezer forint felett van már és ez csak a bérlet. Erre még rájön a kajálás (feltéve, ha nem viszel magaddal batyut némi hideg élelemmel), a szállás és persze az útiköltség... Szóval egy hét egy főre simán fel tud szaladni 100ezer fölé...

A pályák általában 4-5 óra között bezárnak. Tehát aki szeret aludni az inkább ne menjen síelni, vagy ott muszáj lesz megerőszakolnia magát, mert nincs értelme olyan sok pénzt kicsengetni pár óra síelés miatt..

Viszont a folyamatos koránkelés és a fárasztó sporttevékenységért cserébe egy fasza élménnyel gazdagodik az ember egy ilyen túra alkalmával..

2011. aug. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A síbérlet nyomja meg az árat nagyon, úgy látom.

Mert a felszerelés bérlése 15-ért igazán nem sok.

Na, mindegy! Csak van most a környezetemben pár olyan ember, akikről hallottam, hogy járnak síelni telente.

Ezért érdekelt a dolog.

Végülis szívesen kipróbálnám egyszer, de szerintem is érdemes gyerekkorban elkezdeni, meg mire megtanulnék síelni, ha évi egyszer mennék egy hétre, lehet csak a 3-4. évben kezdene el tetszeni, mire belejövök valamennyire.

Szóval évi egy héttel kalkulálva elég hosszadalmas lenne.

2011. aug. 4. 01:03
 5/24 anonim válasza:

Én hatodik osztályban voltam először, azelőtt soha nem síeltem, de az osztályfőnökünk elég profi volt és így az egész osztály beletanult. Imádtam, imádom azóta is! :) ♥


Én a száguldást szeretem.. :D

És szerintem nem drága, ha az ember kölcsönöz és nem vesz.

2011. aug. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
ti betegek vagytok! 15ezerért már lehet venni felszerelést igaz nem újat de nagyon jót.akkor minek költeni egy napra ennyit??
2011. aug. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
és honnan lehet használt lécet szerezni pl?
2011. aug. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Aukciós portálokról a neten. Vagy vannak egyéb bolhapiacok meghirdetve időnként.
2011. aug. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Amúgy egy dagadtabb ember is tudna síelni? Ajánlott nekik egyáltalán?

Mert lehet, úgysem tudná koordinálni a mozgást, és könnyebben megsérül, gondolom.

Megerőltető sport? Hány perc alatt lehet végigsiklani a pályán? Van olyan, aki 2-3 siklás után úgy kimerül, hogy már nem is bír aznap többet síelni?


Köszi, ha írtok még! :)

2011. aug. 9. 01:47
 10/24 A kérdező kommentje:

És nem lehet fázni a síruhában, sícipőben?

Tényleg igaz, hogy egy-két felest magukba döntve mennek sokan a pályára? Ez csak a jókedv miatt van, vagy hogy ne fázzanak, azért piálnak?

Mikor lesiklotok, az arcotokat, amennyi kilátszik belőle, ill. a szátokat nem csípi nagyon a jeges szél?

2011. aug. 9. 01:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!