Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi idő? (Kérdésed túl...

Mennyi idő? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Két év iszonyatosan kemény munka árán sikerül kinyomjam a 60kilót 6x ez kb a testsúlyom (62kiló vagyok)

célom 80kiló legalább 6x mennyi idő még mire eljutok erre a szintre kb 2év? vagy több?

Azért kérdezem mert célom h bejussak egy kommandós csoporthoz és az egyik ilyen feltétel 80kiló kinyomása legalább 6x

Ráadásul lány vagyok tehát még hátránnyal is indulok" céltudatosan készülök erre már 17éves koromtól

igaz még van rá pár évem de félek h sosem tudom megcsinálni :/ már ez a 60kiló is iszonyatosan megterhel


2012. ápr. 12. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi a munkamódszered. Van ugye a testépítésféle, amit szoktak az emberek, tömegnövelés, edzés, és akkor így fejlődgetnek. Ezzel viszont a saját súlyuk is nő, ha ezt csinálnád, neked is nőne.

Aztán ott van az erőnövelő módszer, amiről csak annyit tudok, hogy elvileg nagyobb súlyokkal kell kisebb ismétlésszámot csinálni. Gondolom a testsúly ekkor is növekszik, hiszen valahonnan fedezni kell az energiafelhasználást.

Ha azt tervezed, hogy 62 kilósan kinyomsz 80 kilót lányként, hát, nemtudom, létezik-e erre hatásos módszer... valami külön erőnövelő spéci sportágat kéne keresni, crossfit talán. Bár a múltkor volt súlyemelés a tévében, kis 47 kilós csajok (nem annyinak néztek ki) emelgettek 80 kilókat, de az gondolom másféle erőkifejtés.

2012. ápr. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mivel TEK-es szeretnél lenni és annak a felvételi tesztje az edzettség nagy skáláját méri, ezért talán crossfit jellegű edzéseket kellene csinálnod.

Ha konkrétan a fekve nyomásod akarod javítani akkor sokat kell fekve nyomnod. Valamilyen erőedző protokollal pl GTG (ennek a meztelen harcos című könyvben tudsz utána nézni.)

2012. ápr. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

igen még az elején 56kilóról indultam most 62 vagyok nőttem 6kilót két év alatt kondizással+tömegnövelő étrenddel


neutronlovag jól látod TEK-es szeretnék lenni :) tudom h a fekve-nyomást kell gyakorlom csinálom is!


Crossfitről még nem hallottam de majd utánanézek a neten :)


Neutronlovag a meztelen harcos az hasonló mint a fegyenc edzés ? Mert az pl nekem meg van a gépemen?

2012. ápr. 12. 17:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy teljesen más filozófiájú edzésrendszer könyvben 2 gyakorlatot mutat be egykezes fekvő/egylábas guggolás, de más gyakorlatokkal is végezhető. Bemutat néhány maximális izomfeszítést célzó technikát, mellyel azonnal növelhető az erő, megtanítja az erőlégzés egyik fajtáját is. Igazából ezek a technikák a lényege a könyvnek és ad mellé egy olyan edzésprogramot ami heti 6 nap naponta többször sok pihenővel és egy sorozatban max 5 ismétlésével kell végezni és a gyakorlatnak amit végzel vele nehéznek kell lennie legalább egy kicsit.
2012. ápr. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát...először is gratulálok,nagyon ritka,hogy csajok a saját súlyukkal szériáznak fekvenyomásban,6x60,lányként nagyon szép;)

Erről meg,hogy a 80at 6x hogyan tudod elérni...legegyszerűbb,ha megkeresel egy erőemelő-edzőt,akár személyesen,akár neten/telefonon,és elmondod neki,hogy ez meg ez a célod,és megkéred,hogy segítsen,akár erre edzéstervet,meg étrendet kidolgozni.

Ha már 2 éve benne vagy a témában,nem lesz olyan nehéz,mint kezdőként,nem kell mindig agyonmagyarázni a dologkat.

Szóval szerintem ez a legegyszerűbb,mert egy erre szakosodott edzőnél nem fog tudni jobbat mondani senki:)

2012. ápr. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

És az meg,hogy "soha nem tudom megcsinálni"...ezt felejtsd el.

Ha kitűzöl egy célt magad elé,a pozitív gondolkodás az egyik alapja,hogy elérd.

Nem szabad azon filózni,hogy nekem ez nem fog sikerülni.Hinni kell magadban,akarni kell,és előbb-utóbb menni fog;)

2012. ápr. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Neutronlovag-->köszi szépen akkor letöltöm majd netről :)
2012. ápr. 12. 20:50
 8/8 A kérdező kommentje:

Foltos Gáspár--> igazad van erre még nem is gondoltam keresek egyet majd a neten :)

Tudom h pozitív gondolkodás de már a nem létező tököm is kivan a fekve nyomással xD :D

am meg néha elborulok és akkor ilyen pesszimista leszek de am nem mindig van ez így :D

2012. ápr. 12. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!