Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért kell leszólni (majdnem)...

Miért kell leszólni (majdnem) mindenkit, aki nem jár edzőterembe?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag mindenhol, ahol az a kérdés hogy valaki hogy izmosodjon otthon, súlyok nélkül, az első válasz általában az hogy: " menjél le inkább konditerembe azt ott edzél az ér is valamit". Most komolyan miért zavar az valakit, ha ő VALÓBAN meg akar küzdeni a komoly fizikai erőért? Remélem senki se felejtette azt el, hogy az ókori harcosok sem szedtek porokat, nyomtak fekve, nem étkeztek diétásan, mégis képesek voltak feltartani pajzsukkal a feléjük rohanó tízezres nagyságú sereget. A keresztes lovagok Jeruzsálem ostromakor is teljes menetfelszerelésben ( 60-70 kg) másztak létrát, harcoltak ÉS ŐK IS CSAK SAJÁT SÚLLYAL EDZETTEK. Hogy ne csak katonai példákat említsek, a 20. században is az erőművészek saját súlyukat használva értek el olyan fizikai erőt, hogy az már szinte ember feletti. Engem nem zavar, ha valaki edzőterembe jár, felőlem azt csinál amit akar, de akkor sem kéne bele szólni abba, hogy mások milyen pályát választanak!


Kicsit hosszúra sikerült, köszönöm ha végig olvastad.


2012. ápr. 12. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem olvastam itt, hogy lenézés lenne. Én most itthon edzek, mondjuk súlyokkal, de nem nézem le a saját testsúlyos edzést.:)
2012. ápr. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 G'sX ***** válasza:
52%
még egy időutazó barom
2012. ápr. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Dzsíz, neked már kész kategóriáid vannak.:)

Fejben edző, időutazó, protein-választáson félévet töprengő, stb..:)

2012. ápr. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 dirtboy ***** válasza:

én ennek pont az ellenkezőjét tapasztalom,mármint hogy általában a saját test súlyos módszerrel edzők szólják le a testépítőket,azokat akik súllyal edzenek mondván hogy felfújt izom és hogy nem is lesznek erősek meg hogy haszontalan meg hogy nem bírják a fizikai munkát ellenben a saját testsúlyos edzéstől mindent bírni fognak.

én ilyennel találkozok itt általában.

szerintem nem kéne senkinek le szólni a másik módszert.

mindennek megvan a maga szépsége csak el kell dönteni mit akarunk.

2012. ápr. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

szerintem kérdező,valószínűleg 2 évvel ezelőtti kommenteket nézegettél akkor,mert kb akkor voltak ilyen beírások.

azóta teljesen elfogadott lett a dolog.

gondolom nem utolsó sorban az anyagi vonzata miatt is,ami gyakorlatilag a könyv,meg pár dolog.

2012. ápr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem is valami hasonló fogalmazódott meg először a fejemben, mint G'sX-nek...

A sok otthonedző mintha egy kicsit elszállt volna magától, hogy ők milyen ügyesek és okosak, hogy csúnya gonosz fehérjeszteroidkoxpor meg bonyolult gépezetek nélkül fejlődnek, csak éppen az a gáz, hogy fingjuk sincs az egész hátteréről. És ugye jó emberi szokás szerint az pofázik a legtöbbet, aki a legkevésbé konyít a témához.


Ugye az időutazás, merhogy régen milyen jó volt minden, csak nem tudom, hogy a kérdező vagy akárki látott-e már élő akkori keresztes lovagokat meg ókori harcosokat, hogy hogyan is néztek ki valójában. Persze, falfestmények vannak... most meg vannak akciófilmek. Pedig ők csak ettek... esetleg akkori kaját látott-e? Hasonlította-e össze azzal, amit a mostani átlagfizetésből itthon meg tud venni? Sajnos a legtöbbünknek egyszerűen nincs annyi pénze, hogy mindenből egészségeset vegyen (a "minden magyar állampolgárnak joga van a teljes és boldog élethez" itt bukik), így hát a legfontosabbakat oldj meg, ahogy tudja. Sok esetben porból és kapszulákból. Gondolom erre jönne az, hogy akkor egyen sok zöldséget és gyümölcsöt, mert abban sok a vitamin... (akinél de, az vágja magát tarkón egy péklapáttal)


Aztán ott van, hogy mi is az egésznek a lényege? Az izomstimuláció. Az izom tudja, hogy most te edzőteremben, otthon, vagy csatában vagy? Nem tudja. Ő csak ingert kap, arra reagál. Az edzőteremben direkt erre specializálódott eszközök találhatók, amikkel minden egyes izomcsoportot meg lehet mozgatni, ezáltal egy tudatos egyensúlyt összehozni. A kapálást és egyéb kertimunkákat meg nem így alakították ki... na meg a kettő célja is egészen más. Én kérek elnézést, amiért nem falubeli kertesházba születtem, hanem a lakótelep közepére, és nem fizikai munkát akarok végezni, hanem diplomáért hajtok, és valami elméleti/könnyebb gyakorlatit. Na meg azért, hogy a szobámban levő cca. 200x60 centis helyen nem tudok itthon edzeni... Arra nincs helyem, hogy egy fekvőtámaszt lenyomjak!

Manapság már nem kell 60-70 kilós menetfelszerelésben csatába menni, nem kell mindenkinek a kertet szántani, így meg lehet tenni, hogy egy neki tetsző fizikumot hozzon össze az ember, ahol nem a túlélőösztön az elsődleges szempont. Gondolom te is majd abból élsz meg, hogy tudsz egykezes fekvőtámaszt.


A régi időket felejtsük el, majd ha jön a zombi apokalipszis, lehet vitatkozni a hatékonyságról, de addig is, ha valaki ezt akarja akkor ezt csinálja, ha meg azt, akkor azt. Ez is jó, az is jó.

2012. ápr. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagyjából mindent leírtak előttem, de még valamit hozzátennék.


Szóval oké, hogy a saját testsúlyos edzéssel egy bizonyos erőszintet elérhet az ember, de azt remélem te sem hiszed el, hogy attól, hogy csinálsz 200 egykezes fekvőtámaszt, majd el fogod bírni a 70kg-os páncélt meg pajzsot. Régen is megvolt a módja amivel edzhettek, hidd el. Nem voltak ilyen komoly felszerelések, de nehéz sziklák, vasak zsákok stb.. voltak. Másképp edzettek mint a mai testépítők, de a céljuk sem az volt, hogy a színpadon álljanak. A saját testsúlyos edzés valójában semmit sem ér testépítő szempontból, mert a büdös életben nem fogod tudni úgy stimulálni vele az izmokat, hogy megfelelően fejlődjenek. Akinek az a célja, hogy minél több fekvőtámaszt, egylábas guggolást csináljon meg, annak jó. De egy testépítő fizikumot nem lehet elérni vele. És a fizikai erőt nem kell összekeverni az izomtömeggel, mert nem azonosak. Ha megnézel egy erőemelőt aki kinyom 400-at fekve, közel sincs testépítő fizikuma, és fordítva.


Arra válaszolva, hogy miért írják oda a kérdésekbe, hogy menjen le edzőterembe: mindössze azért írjuk oda, mert aki felteszi a kérdést az izmosodni akar, és nem erősödni. A kettő közti különbséget meg már leírtam.

2012. ápr. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Érdekes, mivel én ennek pont az ellenkezőjét tapasztaltam: általában az otthon, saját testsúllyal edzők szokták lehordani a konditerembe járókat, és gyakran olyan állatságot hordanak össze, hogy már én érzem kellemetlenül magam a számítógép előtt. Mondjuk ez fordítva is ugyanúgy igaz.


Igazából nem állt a szándékomban hozzászólást fűzni a kérdéshez, de ezt már annyi helyen hallottam, hogy most már csak azért is reflektálok: "Remélem senki se felejtette azt el, hogy az ókori harcosok sem szedtek porokat... ÉS ŐK IS CSAK SAJÁT SÚLLYAL EDZETTEK"


Igen, az ókori harcosok minden bizonnyal nem Jumbón meg 100% Whey Proteinen nőttek fel, de nem kell minden szart elhinni, amit az ember olvas (pl. Fegyencedzés). Nem azért voltak olyan jó kondícióban, mert lenyomtak 2000 fekvőt, hanem mert nyilván alkalmaztak más edzésmódszereket is (előttem levő hozzászóló írt is néhány remek példát rá, lehet mazsolázgatni). De mondjuk ha 70 kilós menetfelszerelésben nyomod az egykezes fekvőket, akkor attól tényleg szépen megizmosodhatsz, csak az ugye már nem saját testsúlyos edzés... úgyhogy felejtsük már el ezt a "saját testsúllyal edzek és majd attól olyan leszek mint Leonidas a 300-ban". Ja tényleg: azért volt annyi jó kondícióban levő ember, mert a gyengék vagy meghaltak 20 évesen (kb. ennyi volt az átlagéletkor), vagy levágták őket a születésük után a Taigetoszról...


A kérdezővel ettől függetlenül egyetértek: mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy miként edz, és ebbe beleszólni paraszt dolog.

2012. ápr. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is tisztelem mindkét edzésforma végzőjét.Én magam is járok konditerembe,de edzem saját súllyal is néha,szóval nem zárja ki egymást a kettő,sőt,néhány saját súlyos gyakorlat a konditermi edzésnek is alapja(húzódzkodás,tolódzkoás,hasgyakorlatok).

De azért írjuk oda általában,hogy "menj edzőterembe",mert nem azt írja le a csávókám,hogy szépen,lassan szeretne fejlődni,meg erőnövelés a célja inkább(bár ahhoz is kell 1 idő után plusz súly,ne mondja nekem senki,hogy pl. Hannibal nem edz teremben),hanem gyorsan,nagy bicepszet,kockahasat,IFA-plató hátat...persze ez alig 1-2 nek fog majd sikerülni,mert azt hiszik,1-2 hónap alatt Phil Heath-ek lesznek,és mikor alig látnak fejlődést,mert sz@rul csinálják,ahelyett,hogy kérdeznének,abbahagyják a g^cibe.

És ez itt a baj,mindenki gyorsan,hamar akar mindent,és nem képesek megdolgozni a sikerért..és ezek bizony mennek a süllyesztőbe.

Szóval én sem leszólásként,vagy rosszindulatúan írom oda,de hülyeségeket meg nem fogok írkálni.

2012. ápr. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

G'sX válasza:


még egy időutazó barom



Egy újabb értelmes válasz. Látom fejlődsz?!?!

2012. jún. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!