Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Balatonban a déli részen,...

A Balatonban a déli részen, alig térdig érő vízben nem lehetne talajtorna elemekből álló gyakorlatsorozatot bemutatni?

Figyelt kérdés

Na, lehet ez a kérdés átkerül a humor vagy egyéb kategóriába, de komolyan felmerült bennem a gondolat.


A "gyakorlatsorozatnak" biztos van szebb neve a sportban, de talán érthető, mire gondolok: szóval bukfencekből, fejállásokból, tarkóállásokból és egyéb talajtorna gyakorlatokból álló "bemutató", kicsit sekélyebb, mint térdig érő vízben. Az benne az "érdekes", h sok gyakorlatnál a fej víz alatt lenne, és emellett lehetne látványos gyakorlatokat csinálni.

Jó, ilyet gyerekek is szoktak néha a Balatonban, de én összetettebb gyakorlatsorozatra gondolok, amit akár többen is csinálnak egyszerre, tornászok, összehangoltan. (Nem szinkronúszás, mert ahhoz mély víz kell!)

Történt már hasonlóra próbálkozás, tud erről valaki?


2012. ápr. 12. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Én falusi vagyok és előszőr a baromfi udvarban lévő nagy kácsáúsztatóban próbálkoztam ilyen kézen meg fejen állással úgy hogy benne voltak a kácsák meg a tyúkok.(Meg egy kakas).

Oszt amikor jött a hideg akkor bent a házba volt egy 700 literes akvárium tele kecsegekkel és ott próbálkoztam,de ottan derékig is elmerültem.Még jó is vót mert amúgy nincsen víz bevezetve és így fürödtem is a kézenállások mellett.Uszt én nekem is eszembe ötlött ez a Balaton téma.Hogy mi lenne ha elvinnék egy-két tyúkot itthonról és valami vizitornagyakorlatot bemutatnék a sekélyesbe,hátha hírös embör leszek.Szóval most edzösködök a tyúkokkal,próbálom betanítani őket hogy amikor én fejen állok a víz alatt,ők tapsoljanak a szárnyakkal.A faluba aszt mongyák egyszer sokra viszem.

2012. ápr. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én műkorcsolyázó vagyok, ugyhogy mindenhol ugrálok.. Próbáltam már alacsony vízben ugrálni. Kicsit para, jóval nehezebb megtartani az egyensúlyt, de nem lehetetlen. Szerintem nagyon jópofa. Ráadásul az iszap puha (hacsak nem egy kagylóra érkezel).

Szaltót nem mernék ugrani, max kézenátfordulás, cigánykerék meg ilyneket mernék (vagyis ha esek akkor ne fejjel előrre vagy hátamra, max. seggre). Szerintem sort nehéz csinálni, mert nincs meg a lendület a következő elemhez (míg a szertornában használatos talajon lendületet lehet venni a talaj rugozása miatt, ami az iszapnál nem működik).

Szerintem ilyen próbálkozások még nemigen voltak, max. hülyéskedés szinten.


De miért kérdezed?

2012. ápr. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

csak úgy eszembe jutott, azért kérdeztem. valahogy mindig érdekelt a talajtorna, úszni meg szeretek.

de nem értem, ez miért ilyen vicces? hírös embör hozzászólása alapján nem veszik komolyan. ez részben érthető, de most ez miért olyan elképzelhetetlen? nem nagy ugrásokra gondolok, hanem olyan gyakorlatokra, amiket simán kemény talajon is meg lehet csinálni. fejállás, tarkóállás (ezek közben különböző lábmozdulatok a levegőben, ami akár a szinkronúszásban van), és még számos gyakorlat van, amiket így meg lehetne csinálni és szépen kombinálva látványos gyakorlat lenne. persze tényleg gond, ha kagylók, egyebek vannak a vízben.

2012. ápr. 13. 13:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem pont azért, mert ott van a szinkronúszás. Ott csinálnak hasonló dolgokat. De pl. a Balaton iszapjában nem csinálnék fejenállást, ráadásul ezeket kis vízben szerintem nagyon nehéz megcsinálni.

De nem azért mondom, mert nem tetszik, igazából biztos lenne rá érdeklődés, sok fura sportág lett népszerű.

2012. ápr. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!