Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehet olyat hogy a katonai...

Lehet olyat hogy a katonai felvételi után elmegyek rohamlövész tanfolyamfa és ha sikerül azután el lehet menni a 34. bercsényi lászló különleges műveleti zászlóajba felvételizni?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 18. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Különleges műveleti zászlóalj.

Hány éves vagy amúgy?


A Bercsényi zászlóaljba, akárki isten fiát-borját nem veszik ám be, tudtommal komoly alkalmassági tesztek és előkövetelmények vannak ott. Persze biztos nem lehetetlen bekerülni. De katonai felvételi után sem hiszem, hogy kapásból mehetsz rohamlövész tanfolyamra (pontosabban kiképzésre).


Nagyon komoly testi adottságok, egészségi állapot, valamint komoly fizikum kell. Kezdj el keményen edzeni, és kezdj el tanulni valami harcművészetet.

2012. ápr. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
16 vagyok és az az életcélom hogy katona legyek mit javasoltok hol kellene lennem katonának vagy hova mennyek?
2012. ápr. 18. 20:03
 3/9 anonim ***** válasza:

Csinálj egy nagyon jó érettségit! Legyen alapfokú nyelvvizsgád franciából, és akkor felvesznek a budapesti Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemre (katonai egyetemre),(francia alapfokú nyelvvizsgád tényleg legyen, mert haveromat ezért nem vették fel!).

Komoly fizikai felmérés van. Szóval már most kezdj el edzeni, minden nap futás, gyúrás. A fegyencedzés erősen ajánlott (interneten szépen utána nézel, hogy mi is a fegyencedzés)! Valamint már most kezdj el harcművészeteket tanulni! A Zrínyi egyetemen tesióraként közelharc-kézitusát oktatnak önvédelemként, ezt Dr. Zöllei Zoltán alezredes oktatja (aki amúgy tradicionális japán ju-jitsu mester). Na most figyelj jól! Nem tudom, hogy hol laksz, DE ha budapesti vagy akkor kapásból menj el, és már kezdj el járni Zöllei Zoltán közelharc-kézitusa edzésére járni.


Itt egy link, ahol pontosabb infókat kapsz az edzésekről:

[link]


Ha viszont nem vagy budapesti, akkor sincs veszve a dolog. Ha van a lakóhelyed közelében tradicionális japán ju-jitsu edzés, akkor járj oda! Ugyanis a Zöllei Zoltán által oktatott közelharc-kézitusa, is legnagyobb részt ju-jitsu, mint már írtam, maga Zöllei Zoltán is ju-jitsu mester.


Az ilyen krav maga, thai box, K1, MMA, brazil jiu-jitsu, ezek nem jók! Felejtsd el őket! Neked nem sportok kellenek. Mondom tradicionális japán ju-jitsu, esetleg ju-jitsu mellé még a kali nevű harcművészetet javaslom, (a kali szokott lenni arnis és eskrima néven is, magyarul Kali=Eskrima=Arnis, mindegyik nagyjából ugyanaz). Ez a Kali ilyen Fülöp-szigeteki késes-botos harcművészet, késharc magyarul. Ez sem árt közelharcba. De a wing chun kung-fut is tolhatod a ju-jitsu mellé, ugyanis a wing chun a Rendőrtiszti Főiskola és a Magyar Honvédség kiképzési tananyagának egyik része.


Nem lesz egyszerű mutatvány, de ha nagyon elszánt vagy akkor sikerülhet.

2012. ápr. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kösssz a kiadós választ majd meglátom
2012. ápr. 19. 16:30
 5/9 A kérdező kommentje:

csak az a baj hogy nekem a főiskola nem nagyon fekszik mert

dixleksziás vagyok meg dixgráfisöt még dadogok is és így hova mennyek?

2012. ápr. 19. 17:01
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha diszlexiás és diszgráfiás vagy akkor kapásból nem lehetsz különleges műveleti zászlóaljba kommandósnak, ugyanis oda tökéletes pszichológiai és szellemi tudás felmérés van. Ezt már el is felejtheted örökre! Sajnálom.


Sima sorkatonának még beállhatsz a honvédségbe. Oda elég egy érettségi is. Bár az alapkiképzés ott sem gyenge, komoly fizikum kell oda. Ettől függetlenül a ju-jitsut és a többit nyugodtan nyomathatod.

2012. ápr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem hát ez nagy szívás de akkor rohamlövésznek se vagy légiósnak se?
2012. ápr. 19. 18:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Az idegenlégióba 21 éves kortól lehet menni, legalább is egyik ismerősöm aki volt idegenlégiós ezt mondta. Diploma nem kell hozzá. Francia nyelvtudás viszont kell, valamint nagyon-nagyon kemény fizikum és erőnlét! Mivel 16 éves vagy van 5 éved rá, hogy felkészülj. Irtózatosan sok edzés, rengeteg futás, úszás. Valamint a harcművészetek tanulása ezerrel. Ju-jitsu. És bizony csinálj mellé még valami más stílust is. (pl: Kali, Wing CHUN kung-fu, esetleg Ashihara Karate.) Az Ashihara karate az utcai harcra tervezett karate (az ilyen kyokushin meg shotokan az ide nem jó, sok a formagyakorlat benne, na meg ezek inkább versenyzésre valók). Wing Chun kung-fuból is csak a wing CHUN a jó, az ilyen wing TSUN az már nem jó, mert kamu. Vagy ha budapesti vagy akkor mondom Zöllei Zoltánnál közelharc-kézitusa edzés, vagy szintén Budapesten van még Savate is. Savate=francia box.

Sajnos savate edzések csak Budapesten vannak. A francia idegenlégióba is oktatják a savate-t.


Szerintem az a legjobb, hogy ha pesti vagy akkor Közelharc-kézitusa + Savate.

Ha vidéki vagy akkor pedig Japán Ju-Jitsu + Wing Chun Kung-Fu.

2012. ápr. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
és a rohamlövészetre oda fölvennének
2012. ápr. 21. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!