Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Baj, ha aerobic után nem...

Baj, ha aerobic után nem szoktam nyújtani? Aerobic előtt mindig van bemelegítés, de nyújtani nem szoktam vagy nem sokat. Lehet bajom ettől?

Figyelt kérdés
Az az igazság, hogy nem vagyok benne biztos, hogy jól csinálom a nyújtást, és emiatt nem is nagyon csinálom, mert nem akarom rosszul csinálni...

2012. ápr. 21. 23:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
pedig nyújtani kell, mert bekötnek az izmok. énis most jöttem rá, hogy talán nem oké az, h nem tudok úgy leülni, h ki van nyújtva a lábam és egyenes a derekam, meg h állásból nem tudom megérinteni a földet. tehát nyújtani kell, amíg nem késő, és merev nem leszel :D
2012. ápr. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igazad lehet...

és ha rosszul csinálom a nyújtást? :(

2012. ápr. 21. 23:57
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem tudsz esetleg egy olyan oldalt vagy videót, ahol jól le vannak írva a nyújtási gyakorlatok?

pl. ezt megnéztem, de nekem egy kicsit bonyolultnak tűnik:

[link]

2012. ápr. 21. 23:59
 4/8 anonim ***** válasza:
A nyújtás nem bonyolult! A megdolgoztatott izmokat rövid ideig (20-30 mp) rugózás nélkül de feszítve kell tartani, ennyi. Magadnak kell kitapasztalni, hogy melyik mozdulat milyen izmot nyújt. Tényleg fontos minden edzésforma után!!!
2012. máj. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azon az oldalon elég bonyolultan volt leírva, de elhiszem akkor, hogy nem nehéz :)
2012. máj. 4. 22:51
 6/8 anonim válasza:

A következőkre figyelj, és nem lesz baj:

- lassan végezd a nyújtást

- ne rúgózz! Statikus nyújtást végezz

- ha enyhe húzódást érzel, azt a helyzetet tartsd ki 10-20 mp-ig (vagy akár még tovább)

- figyelj a légzésre! Ne tartsd vissza a levegőt!


Természetesen csak a bemelegített izmokat lehet nyújtani! Az aerobik során ez megtörténik.

Még egy fontos: a nyújtás nem szenvedés! Ha jól csinálod, csodásan ellazulsz tőle, még a stresszt is csökkenti!

2012. máj. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nem tudsz valami videót Youtube-on, ahol jól látszik, hogy kell csinálni?

2012. máj. 30. 23:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! szerintem fontos a nyújtás legalábbis hajlékonyabb leszel tőle én minden edzés és futás után is kb.8-10 perceket nyújtok és lábaimat már simán a nyakamba tudom tenni :)

http://www.youtube.com/watch?v=JCg2UDQQPLI

http://www.youtube.com/watch?v=iN3sHkni1gI&feature=related

2012. jún. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!