Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megcsinálni a...

Hogyan tudnám megcsinálni a hátra bógnit?

Figyelt kérdés

Mostanában sokat nyújtok és tornázok. Szeretnék foglalkozni a tánccal ezért kezdtem el. A spárga már teljesen megy a kézenállást még gyakorolni kell kicsit. Szeretném megcsinálni a hátra bógnit. Az állásból híd már megy, de utána valamiért nem sikerül. A lendület is már elég nagy ha azzal lenne a probléma. Nem vagyok egy fogpiszkáló alkat ha azzal lenne a baj..de nem vagyok kövér sem.:/ Nem tudom mi a baj. Segítenétek? Ötletek? :)


13/L


2012. ápr. 22. 16:12
 1/3 Minimókuus válasza:
Hát én táncos vagyok, bármi kérdésed van, továbbiakban is fordulhatsz hozzám. :) Én speciel először megtanultam az előre bógnit, szerintem ha az megy, utána könnyebb a hátra! Az előre hátha érdekel, azt is elmagyarázom. Én úgy tanultam előre, hogy kézen állásból híd, 2 lábbal. Ha ez már teljesen ment, akkor kezdtem egy lábbal, néha segítséget kell kérni, hogy meglökjék a hátadat és akkor fel is tudsz állni. :) Legkönnyebben akkor tudod mindezt elérni, ha nagyon keményen, sokat nyújtasz hátra, hajlékony, szűk híd kell hozzá, nekem megy már a 40 centis :$ :)) Gyakorolgasd ha gondolod, nem olyan nehéz én pár hónap alatt rájöttem a titok nyitjára: combizom!!! :) nagyon fontos hozzá! Na ennyit az előre bógniról! A hátra bógni hoz, a legeslegfontosabb szintén a szűk híd. Ha 50 centinél nagyobb a hidad, nem tudom hány centi vagy, de úgy átlagba, akkor az nem nagyon fog sikerülni! Úgy kezdd, hogy a jólábadon állsz ( az az, amelyikkel jobban megy a francia spárga, vagy azzal lendítesz kézenálláshoz) tehát azon a lábadon van a testsúly, a másik pedig csak ki van támasztva előre, spiccben. Kinyújtod fel a kezed, elkezdesz lemenni hídba szép lendületből, és abban a pillanatban, hogy a kezedre kerül súly, a jólábaddal ellököd magad, és a másik amelyikkel eddig támasztottál fel megy a levegőbe, és egy kézen állás szerű mutatványon keresztül vissza érkezel ugyebár talpra. Ezt így ahogy mondtam szó szerint csináld meg, először segítséggel, ha úgy már megy, akkor próbálgathatod anélkül is, természetesen szivacson, vagy füvön, vagy valami kicsit puhábbon. Összegezve, ami könnyíti mindkét bógnit, ha nagyon megfeszítve, nyújtva tartod mindkét lábadat, végig, amíg nem érsz újra talpra! Ez vonatkozik előre is, hátra is :) Ha így nem elég érthető, akkor írj privátba, és levideózom neked esetleg, hogy értsd :) Remélem tudtam segíteni! 14L
2012. máj. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) Gyakorlom még és remélem sikerülmi fog!:)
2012. jún. 2. 11:14
 3/3 anonim válasza:
Először úgy próbáld meg,hogy lefekszel a hátadra , a talpadat felrakod valami viszonylag magas tárgyra (pl.zsámoly),és úgy (hogy a talpad azon a tárgyon van) menj fel hídba.Miután ez sikerült hajlítsd be (egy kicsit) a kezeden az ujjaidat (hogy könnyebben áttudj lendülni) az egyik lábadat (amelyikre jobban rátudsz hajolni) nyújtsd ki magasra és a zsámolyon lévő lábaddal lökd el magad.Azután ha így már jól megy próbálhatod zsámoly nélkül is(vagy egy zsámolynál kisebb tárggyal).Sok sikert!
2014. máj. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!