Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek hozzá? (bővebbe...

Hogyan kezdjek hozzá? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Fogyni szeretnék, meg felrázni magam mert nagyon eltunyultam az utóbbi évtizedben. Arra gondoltam eljárok futni. A kérdésem az lenne, hogy heti hányszor és mennyi ideig fussak, hogy hatásos legyen???? (és milyen fokozatosság legyen az idő/táv emelésében?)Tudom sok idő, mire ér valamit, de muszáj valamit kezdenem magammal. Sajnos nagyon lusta vagyok.De felszedtem 15kilót :( Utálom magam...Kérlek segítsetek!!! KÖSZI
2012. ápr. 26. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:

- A hét három, nem egymás után következő napján végezz futóedzést!

- Az egyik nap 5, a másik nap 10, a harmadik nap 15 percig fuss!

- A kijelölt idő alatt váltogass sprinteket kényelmes kocogással!

- Megállás nélkül fusd végig a kijelölt időt!


Több szabály nincs. Annyit sprintelsz egyszerre, amennyit gondolsz, annyit kocogsz, amennyit gondolsz, és annyiszor váltasz a kettő között, amennyiszer gondolod. A lényeg, hogy végigfusd a kijelölt időt. Legyen az edzés fárasztó, de ne merülj ki! Ezzel egy remekül önszabályozott intervallumos futóedzéstervet kaptál, ami nagyon jó a céljaidhoz.

Fel se merüljön az, hogy ez így nem nagy cucc, vagy, hogy túl könnyű, ahogy az sem, hogy túl nehéz. Ez a legjobb, amit tehetsz, az izmaid is jól erősödnek tőle, és remekül fogyaszt.

2012. ápr. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm. Még annyit, hogy ezt minden héten így? 1.nap 5perc, 2.nap 10perc, 3.nap 15perc. Vagy aztán később (mikor?) ezt értelemszerűen növeljem?
2012. ápr. 27. 14:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem, nem kell növelni az időt, ellenkezőleg. Ahogy fejlődsz, igyekezz egyre többet sprintelni az 5, 10, illetve 15 perc alatt. A munka időtartama ugyanannyi, az intenzitás viszont folyamatosan nő. Ez a dolog lényege. Az időt növelni felesleges, és igazából nem is hatékony.
2012. máj. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!