Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A futópad ugyanolyan hatásos,...

A futópad ugyanolyan hatásos, mintha elmennek simán futni?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 29. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A futópad sokkal kevésbé hatékony, mert a talaj mozog a lábad alatt, nem pedig te rugaszkodsz el tőle és fejtesz ki ezzel is több erőt, ahogy az a szabadban történik.


Ezt te is könnyedén letesztelheted, kezdj el futni futópadon amíg bírsz, másnap ugyanezt szabadban, meg fogsz lepődni...


Én pl. futópadon 5 km-t simán lefutok minden különösebb gond nélkül, szabadban meg 3 km-nél már meg akarok halni.


Mindenképp érdemes a szabadban futni, olcsóbb is, hatékonyabb is!

2012. ápr. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Zakathol ***** válasza:
100%

A fizikából ismeretes hatás-ellenhatás törvényét alapul véve én a következőképpen gondolom:


Az igaz, hogy a futópadon a talaj mozog alattad, viszont ahhoz, hogy ne szállj el vele együtt hátrafelé, ugyanúgy erőt kell kifejtened ahhoz, hogy a külső inerciarendszerhez képest egy helyben maradj. Ha nem fejtenél ki erőt, nem tudnál futni sem.


A szabadban pedig ugyanúgy (és ugyanannyi) erőt fejtesz ki ahhoz, hogy az álló talajhoz képest haladj előre.


Így tehát mindkét esetben ugyanolyan haladó mozgást végzel, csak nem mindegy, hogy milyen vonatkoztatási rendszerből szemlélünk.


Bizonyos szempontból viszont biztosan más, futópadon futni, mint szabadban, de semmiféleképpen sem az erőkifejtés különbözősége miatt.


Viszont ha van erre valamilyen publikáció, ami ezen mozgásformákhoz szükséges erőkifejtést vizsgálja, szívesen elolvasnám, mert az is lehet hogy tévedek. Szimplán a fizika szemszögéből alkottam a véleményemet, ami simán lehet, hogy téves. Csak sok helyen olvastam már ezt a "nem fejtesz ki annyi erőt mert a talaj mozog alattad" dolgot, és sokat gondolkoztam már ezen magam is.

2012. ápr. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de én rühellem a futópadot. Nem is értem, miért akar valaki azon futni, ha csak nem kényszerhelyzetből. Unalmas, egyhangú, természetellenes, és biztos nem mozgat át mindent ugyanúgy mint a normál futás. Nálam viszont egy hatást biztosan elér: Ha futópadon futok, cafatokban jön le a bőr a talpamról, és bevérzenek a körmeim, ami sima futásnál sosem fordul elő.
2012. ápr. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!