Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futással kapcsolatos tanácsot...

Futással kapcsolatos tanácsot adnál?

Figyelt kérdés
Most akarok kezdeni futni járni.Mennyivel kezdjem,és mire figyeljek?Milyen gyakran járjak? Ha este futok,akkor utánna egyek valamit,vagy már ne?

2012. máj. 10. 11:51
 1/9 A kérdező kommentje:
Jaj,és mennyi idő után lesz 'látszata'? Amúgy 158cm és 52kg vagyok.
2012. máj. 10. 11:52
 2/9 anonim ***** válasza:
Felteszem, hogy lány vagy. Nem javaslom a futást. A női testhez széles csípő társul, emiatt a térdedet a medencéddel összekötő vonal nagy szövet zár be a függőlegessel, ami futás közben káros terhelést ró a térdre. Más jellegű edzést válassz szerintem!
2012. máj. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen lány vagyok.

Milyen edzést ajánlanál akkor? Most szobabiciklizek,csak este van lehetőségem tornázni valamit,ezért gondoltam a futásra.

2012. máj. 10. 12:18
 4/9 anonim válasza:
(Még soha nem hallottam ilyesmit, hogy a nőkre károsabb lenne a futás, de egyébként van benne valami,mert én (lány vagyok)atlétizálok és viszonylag gyakran fáj a térdem. Ettől függetlenül azt gondolom hogy pár km esti kocogás nem árt...) Nem vagyok edző, okoskodni nem akarok, de annyit mondhatok: flancos futócucc nem szükséges, de egy jó cipőre be kell ruházni, ellenkező esetben borítékolható a bokasüllyedés meg a többi finomság... !! :)
2012. máj. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

naba{sszus hogy ne fuss mert megterhelő, jaj! én nő létemre futok, sokat, nincs semmi bajom sem a térdemmel sem a csípőmmel

fokozatosan kezdj, az állóképességedtől függően 10-15 perccel, majd hetente emelj 5 percet, első cél a fél óra folyamatos futás. Fuss hetente 2x 1 hónapig, majd 3x legalább 4 hónapig, utána addig emeled az edzéssel töltött napok számát, ameddig jól esik.

Második cél lehet az egy óra folyamatos futás, ha fogyás a célod a testedzéssel, akkor alacsony ch tartalmú diétát javaslok, de ne legyen kevesebb a bevitt mennyiség 100g/ch/nap-nál 150-nél meg több ne legyen, én esti futások után iszom egy fehérjeshaket.

Jó cipő mindenképp kell, a ruházat nem annyira fontos.

2012. máj. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezek szerint, Kedves Válaszoló, a kifejezetten keskeny csípőjű, futó alkatú nők közé tartozol.

[link]

Nem szokásom a levegőbe beszélni.

A hosszú futások önmagukban vajmi keveset tesznek a zsírvesztésért, mivel hosszú távú aerob munka alig dobja meg a napi kalóriafelhasználást, és a szervezet hamar megszokja, és egyre kevesebb kalóriát éget. Drága diétával kiegészítve persze fogy tőle az ember, de ilyen esetben ez annak a viccnek az esete, amikor a nyuszika segít a medvének kidönteni a fát.


Kedves Kérdező, mindenképpen valamilyen intervallumos kardiómunkát javasolnék. Rengeteget tudnék erről írni, de egyszerűbb, ha utánanézel ennek.

Illetve ha van kedved igazán keményen edzeni, akkor a kettlebellt javaslom, ennél hatékonyabb zsírégető módszer nincs.

2012. máj. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Most olvastam után én is a hoxa fórumon, hogy ott mit írtak. 90% azt javasolta, hogy reggel, kelés után, éhgyomorra (azért valamit inni előtte nem árt) menj futni, mert akkor sokkal több kalóriát éget el a szervezeted, ráadásul utána egész nap kevésbé vagy fáradékony.

[link]

olvasd el te is (:

én eddig mindig este futottam (egyrészt mert akkor nem látnak, sötét van, másrészt mert akkor van időm), de éreztem, hogy nem túl hatásos... ráadásul úgy kellett kényszerítenem magamat, hogy még állati fáradtan elmenjek futni. szóval én asszem kipróbálom a reggeli futást!

Viszont cipőt mindenképp szerezz be! Ha tényleg futni szeretnél rendszeresen, mert nekem pl egy havi rendszeres futás után egy sima cipőben néha már fájt a lábam... érdemes rászánni, ha elhatároztad maga. :)

Hajrá neked is!

2012. máj. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Én futok versenyszerűen, semmi bajom nincs, kifejezetten ajánlom.

Attól függ, mennyire szeretnéd komolyan csinálni.

Egyesületben, vagy csak úgy hobbiból, hogy jó alakod legyen?

Az elején heti 3 edzésnél nem kell több, fuss lazán 25-30 perceket (attól is függ, hogy most milyen szinten van az állóképességed), de a 3 edzésből 1 lehetne résztávos, ahol pl. 200 métereket futsz tempósan.

Néha edzés helyett ugróiskolázhatsz és erősíthetsz is!

L/13

2012. máj. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
És futás előtt másfél órával ne egyél, ha este futsz, egyél kiadós ebédet és futás után fél órával valami könnyebbet!
2012. máj. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!