Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az újfajta kreatin formulák...

Az újfajta kreatin formulák és a vízvisszatartás?

Figyelt kérdés

Nos tudjuk, hogy a kreatin vizet vonz az izomsejtbe (főleg a monohidrát) ezáltal növelve a fehérjeszintézist, tápanyagok beépülését..bla bla bla..

Az utóbbi időben egyre újabb kreatinok jöttek ki más más kötésben gondolok itt főképp a nitrátra és a hidrokloridra elvileg ezek nem okoznak vízvisszatartást és sokkal jobban oldódnak mint a monohidrát sokkal kisebb adag is elég belőlük de akár megemlíthetném az ethyl estert is de ez úgy tudom sokkal kevésbé szokott beválni az embereknek mint a sima monohidrát. Azt szoktátok mindig írni, hogy minden fajta kreatin köt meg valamennyi vizet ez elkerülhetetlen és szükséges(gondolom a monohidrát tartja vissza a legtöbb vizet az izomsejtekben mivel egy tiszta kreatin kristályban 1 db kreatin molekula és 1 db vízmolekusa van jelen) mivel főként ez által fejti ki hatását azon kívül, hogy az izmok energia folyamataiban is fontos szerepet játszik. Akkor miért írják, hogy ebben a kötésben meg abban a kötésben lévő kreatin nem vizesít? Kíváncsi leszek erre a hidrokloridra állítólag a legátütőbb, legjobb kreatin fajta lesz főként azért, mert sokkal jobban oldódik a többi kreatinnál, csakhogy valaki úgy viszi be a monohidrát port, hogy egy teáskaállal bedúrja a pofijába és leöblíti, nyílván az a gyomorban feloldódik de akkor most ennyire fontos az oldhatóság, hogy ne alakuljon át kreatininné és az izomsejt minnél több kreatint tudjon felvenni? Tudom, hogy a szervezet mindegyik kreatint lebontja először tiszta kreatinra leválasztja a hordozójáról és után használja fel ezért nem vált be a kreatin foszfát se, mivel azt is előbb lebontotta tiszta kreatinra. Aztán írják, hogy a hidrokloriddal nem kell feltölteni( ezt általában a bufferelt kreatinoknál szokták írni, hogy ez pontosan mit takar azt nem tudom, az az elképzelésem, hogy a kreatin ph értéke magasabb, javítsatok ki ha tévedek) és nincs szükség ciklizálásra sem. Na most miért is szükséges feltölteni? Úgy tudom olyankor kb első 5 napba veszik fel a sejtek a legtöbb kreatint ezután már csak szinten kell tartani, hogy az izom kreatin raktárak folyamatosan telítve legyenek, az újabb fajta kreatinokkal már nem szokás tölteni, miért? Aztán ciklizálás..miért nem kell ciklizálni hiszen egy idő után a kreatin raktárak már nem képesek több kreatin felvenni és egy idő után már hozzászokik a szervezet és nem hoz több pluszt. Folyamatosan magasan tartva a kreatin raktárakat így mindig pár százalékkal jobb lehet a teljesítmény és az izomépítés? Azok a kreatinok amik nem kötnek meg vizet, hogy hatnak? Attól a fehérjeszintézis még megnő? Mert én úgy tudom, hogy az izmokba vonzott víztől nő meg a tápanyagok beépülése. De tegyük fel, hogy egy monohidrát kúrától feljön mondjuk 7 kg ebből 4 kg izom 3 kg visszatartott víz ami a szedés után lemegy és mondjuk egy olyan kreatin formulával ami elvileg nem köt meg vizet feljön 4 kg ami a szedés abbahagyása után meg is marad akkor melyik a jobb? Mert a monohidrát által lesz visszaesés a vízvisszatartás miatt de az izomburkot kicsit tágítja így a további fejlődés is könnyebb lesz ami azt a 3 kg-ot jelenti? Tudom, hogy nem mindenkinek válik be a monohidrát hasmenés, puffadás stb., szerintem akinek kicsit magas a vérnyomása és akar kreatin szedni jobban ajánlott egy bufferelt koncentrált kreatinnal próbálkoznia mint egy monohidráttal. Hát kicsit hosszúra sikeredett.



2012. máj. 10. 12:18
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
a hidroklorid viszonylag új kreatin nem sokan ismerik, eddig is hozzá lehetett jutni külföldről de most már a scitec új termékei közt is megtalálható
2012. máj. 10. 12:31
 2/14 A kérdező kommentje:
gondolom majd jön Montez, clint, dirtboy, cpggyurma, Anntaraxx, Zakathol, .Cyan. és bezúz valami fasza választ :D
2012. máj. 10. 13:02
 3/14 anonim ***** válasza:
hát ezek is tartanak vissza vizet...
2012. máj. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 kakao01 ***** válasza:
szerintem vegyünk king creatine-t!!
2012. máj. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Tényleg sok lett az írás és nem tudni már mi is a kérdés.:)

Sok mindenre te is választ adtál magadnak.

Minden kreatin vizet vonz a sejtbe, hiszen ez is a "feladata", a különböző kötési formák a felszívódásban játszanak szerepet. De találtam erről egy jó cikket: [link]

2012. máj. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
köszi. tehát akkor az a lényeg, hogy: mennyi szabad kreatin jut az izomba. ha valaki mondjuk Tri-Creatine Malate tud a legtöbb tiszta kreatint eljuttatni az izmokba akkor neki az lesz a legjobb. de ha minden kreatin köt meg vizet akkor miért írják azt rá hogy nem vizesít?
2012. máj. 10. 16:10
 7/14 anonim ***** válasza:

Marketing fogásból ráírják, hogy nem vizesít egyes forma, de számomra ez meg azt jelenti, hogy nem juttat elég kreatint a sejtekbe és nem húz be annyi vizet. Így a hatása is kisebb lesz az anabolikus folyamatoknak.

Én így értelmezem.:)

2012. máj. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
És neked Montez volt olyan formula ami hasonlóan jónak bizonyult, mint a jó öreg monohidrát vagy nem is nagyon kísérletezgettél? feltételezem, hogy monot szoktál használni, mivel tudom hogy már egy jó ideje edzel megkérdezhetem, hogy neked mennyit szokott hozni egy kreatin kúra? gondolom a határaidat már elérted naturálban
2012. máj. 10. 17:08
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem már nem hoz sokat:), kis erőt talán , de nem tuti, hogy mindig a kreatin miatt. Régebben pár kg felment vele, de utána pici maradt belőle. Nekem jó volt a creabomb is, de nem jobb, mint a sima monohidrát.
2012. máj. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 kakao01 ***** válasza:
szerintem amikor azt a cikket írták akkor szerintem még nem ismerték a creatin HCL-t vagy legalábbis remélem hogy nem igaz ez a néhány dolog rá feltétlenül mert be szeretnék ruházni egy dobozra :)
2012. máj. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!