Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan lehet hozzászoktatni...

Hogyan lehet hozzászoktatni magunkat a futáshoz?

Figyelt kérdés
A konkrét izommunkát igénylő mozgásformák mennek, de az alakformálásomat szeretném futással is kiegészíteni,hiszen úgy hatékony igazán. Viszont egyszerűen nem bírok futni, kifulladok, pedig nem cipelek túlsúlyt és egészséges is vagyok. Segít valaki,aki ért hozzá?

2012. máj. 13. 09:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Megnyugtatlak, ehhez nem kell hiper-szuper-mega giga edzésmódszer, sőt még edző sem kell aki figyel, egyszerű a dolgod, futsz 10 percet, amilyen tempóban megy, ezt mondjuk heti 3x, majd ha már érzed hogy simán megy, emeled 5 perccel , ennyi.
2012. máj. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ja azt elfelejtettem leírni hogy azért 15percnél ne állj meg, de 30-40 nél ne nagyon fuss többet, ha alakformálás a cél
2012. máj. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Először is egy kocogás amit megszakítok 30-4o méterenként, de a távolságot én szabom meg magamnak és az ne legyen kevesebb mint 1-2 kilométer. Ha birod akkor több. A levegőt leálláskor vagyis a kocogás melletti séta során mindig nagy tüdővel probáld szabályozni , de a kifújás azt lefékezve próbál.Tehát a levegő kifúvása nem egyből ,hanem az ajak leszűkítésével történjen. 2-3 nap után meglátod milyen változáson esel át és egészen más lesz a levegővételed, sőt a távokat is növelheted, tehát 100-200 méteres futások 23-30 méteres sétákkal és intenzív levegővételekkel.
2012. máj. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia! Ezt az edzéstervet tudom ajánlani: [link]

Az elején nagyon egyszerűnek tűnhet, de érdemes végigcsinálni. Én az utolsó előtti hétnél tartok, és nagyon élvezem. Pedig előtte én sem bírtam futni.

Sok sikert! :)

2012. máj. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Á,mekkora jó arc mindenki :) Köszi!
2012. máj. 15. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!