Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A térdgép csak az újabb...

A térdgép csak az újabb bicsaklás ellen jó?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lehet h nagyon hülyén hangzik a kérdésem, de nem nagyon értek ehhez :C. 2010 februárba kibicsaklott a térdem és eltört a térdkalácsom. 2011 novemberbe pedig megint kibicsaklott a térdem, de szerencsére törés nem volt, csak eléggé keményen bevérzett, 160ml t szívtak le csak a pungálásnál, szakadás elvileg nem volt(olvastam, hogy ha össze csuklik a térd akkor lehet h rosszak a szalagok, nekem napi 1x tuti, hogy össze csuklik, de a másik sose, az attol függetlenűl ugye semmi komoly? Doki szólt volna? ). Na szóval a fő kérdésre visszatérve, most kezdtem el újra sportolni, amúgy focizok, de már a futástól is megfájdul a lábam, ha guggolok, akkor pedig elég kellemetlen érzés, és recseg robog, pedig a novemberi esetnél volt egy arthroscopiás kis műtét, ahol pár porc összenövést szétszedtek. Azt mondták jobb lesz a lábam mint volt ... : (. A helyzet az, hogy ha én befáslizom a lábam, akkor futás közbe nem fáj, sőt utána se nagyon, guggolás közbe se, szóval viszonylag jó. Azon gondolkoztam, hogy ha térdgépet vennék, akkor a fásli szerepét átvenné ilyen szempontokból? Tehát nem fájna a lábam, vagy csak "stabilan tartaná"? Válaszokat előre is köszönöm szépen, meg az esetleges javaslatokat:).

2012. máj. 14. 14:30
 1/2 anonim ***** válasza:

tegyél rá valami szorítót. Én nekem régen a ficam után (igaz csak repedés volt mellette) egy szövetes rögzítőt kaptam oldal kivehető vasakkal! A "gépet" csak akkor használd, ha nagyon muszáj, különben a szalagjaid elgyengülnek! Javaslom a szalagok megerősítését, amennyire lehet! Ezt hozzáértő szakemberrel beszéld meg.

Én pl kondiban szoktam lábazni, ami jót tett. Combfeszítő elég hasznos. De szerintem egy profi sportorvos tud rá mit mondani, nekik elég sok ilyen páciensük lehet!

2012. máj. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszod! Akkor keresek majd 1 jobb sportorvost : ).
2012. máj. 15. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!