Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek miért nem mozdulok...

Szerintetek miért nem mozdulok el, és miért nem izmosodom?

Figyelt kérdés

Először is, nő vagyok. 25 éves. Jelenleg 59 kiló vagyok, illetve 2 hónapja ennyi vagyok. 63ról indultam, 2 hónap alatt lement 4 kiló. (az is marha lassú ütem, de alapvetően sem volt ugye sok azért rajtam) 176 magas vagyok.


a problémám az, hogy még 2 kilót szeretnék fogyni, de nem megy. nem tudom miért nem. illetve azt látom, hogy kicsit sem formálódok. nem lettem izmosabb sem. talán egy ici-picit. leírom mit csinálok egy héten február óta. min változtassak?


napi szinten 1300 kalóriát viszek be, heti 1 alkalommal (alapanyagcsere fenntartása miatt) 2000-ret.


-hétfőn futok 4-5 kilométert(megállás nélkül, közepes tempóban)

-kedden úszom, 1 órát, erős tempóban (gyorsúszás pihenés nélkül) illetve elmegyek zumbara este

- szerdán ismét futok, úgy, hogy biciklizek előtte 1 órát (domb is van benne, gyorsan megyek)

-csütörtök megint uszi, aznap már semmi

-péntek ismét futok

-szombat futok

-vasárnap pihenek


Emellett (kedd kivételével) minden nap jógázom egy 20 percet, hogy nyújtsak.


Mit gondoltok, mi lehet a baj? ne pihenjek vasárnap? fussak többet? vagy mi? egyek ennél is kevesebbet?


Ami a célom, szálkásodni, kicsit izmosodni, de elsősorban zsírt ledolgozni.


2012. máj. 15. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Két hónap alatt 4 kg fogyás az teljesen jó, mivel szálkásító diétával és aerob edzésekkel a normális ütem heti 0,5-1 kg. Tehát ez megfelelő, nincs gond.

Másik: nem lehet naturálban, pláne nőknek kalóriadeficittel izmot növelni, mert ahhoz tömegnövelő étrend kell, tehát a fogyás + izmosodás nem jön össze általában, mert az két teljesen más étrend kell hozzá.

Javaslatom: maradjon a diéta és az aerob edzés, majd ha lemegy a zsír, akkor válts tömegnövelő étrendre és tegyél be 2 súlyzós edzést is és lesz izom.:)

2012. máj. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm. és most, h két hónapja nem megy semmi? azzal mit tudok tenni? legyek türelmes?
2012. máj. 15. 10:11
 3/8 anonim ***** válasza:

Én átgondolnám azt a fogyást. Mérj vagy méress testzsírszázalékot, az viszonylag egyértelműen tájékoztat az esetleges túlsúlyról. A fentiek mellett nehéz elhinni, hogy nem fogysz. Ha mindenképpen folytatni szeretnéd a fogyást, csökkentsd a táplálékbevitelt, csak aztán nehogy rosszul legyél.


Az edzéseid közül egyik sem igazán izmosító jellegű. Ahhoz nagy terhelés kell, magyarul súlyzóznod kellene. De számíts arra, hogy hölgyeknek nem könnyű az izomépítés.

2012. máj. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Türelem rozsatterem :D vagy valahogy igy megy elvileg.en 23 vok fiu en csakis futassal es etkezessel ertem el sulyom amit akartam nem voltam kover szo sem rolla csak kocka has :) 34 es nadrag meretrol 30 31 re le futottam par kg t :D
2012. máj. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Az első válaszoló adott korrekt választ. Izomépítés csak tömegnövelő étrendel és sulyzózással érhető el. Én a helyedbe a kalória bevitelt ennél a 2000-nél lejjebb nem vinném. Emeld meg a Futás intenzitását. Vagy ha a másik módszer jobban tetszik akkor azt a 4-5 km-et fokozatosan emeld mondjuk 7-8-ra aztán tovább. Azért nem fogysz tovűbb mert a testzsir százalékod alacsony. És hogy ebből is leadj növelned kell a kardiót. Amit még tarts észben hogy kevés a pihenő időd.. A testednek regenerálódnia is kell ezt tartsd figyelemben. Legalább 2 pihenő nap legyen elosztva de ez se fentartható sokáig mert tropa leszel. csináld pl ilyen felbontásban : Hétfő , Kedd edzés

szerda pihenő, csüt - pént edzés ... ja és még valami nyujtást mindig csinálj az legalább olyan fontos mint az edzés. És sok fehérjét vigyélbe és csak minnimális szénhidrátot

2012. máj. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
az elöbbi vagyok 19/F (Hivatásos Boxoló)
2012. máj. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia!

Régen nekem is hasonló gondjaim voltak. Az étrend nagyon fontos, jól írták előttem, hogy tömegnövelő étrend kell. Meg rengeteg ez a sok futás, ettől nem lehet izmosodni!

Nyugodtan írj priviben, ha van valami kérdésed! :) sok magunkfajta lánynak segítettem már!

2012. máj. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Senki nem kérdezte meg, hogy pontosan miből áll az étrendje?
2012. jún. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!