Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a fenéért lehetek ennyire...

Mi a fenéért lehetek ennyire fáradt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most már megelégeltem. Nem értem, hogy miért vagyok most már 2-3 éve fáradt. Kb. 2-3 évvel ezelőtt kezdtem el edzeni, és áttértem a „testépítő” kajákra, pl. durumtészta, rizs, hús (csirkemell, comb, nagy ritkán egy kis disznó), stb, és azóta egyszerűen fáradt vagyok. Megyek, teszem a dolgom, edzek ahogy tudok, de igazából minden egyes edzés előtt szenvedek már a gondolattól is, hogy le kell mennem, másnap reggel mindig úgy kelek, mint aki beteg. Köhécselek, folyik az orrom, stb, de ez elmúlik 1 nap alatt. Kipróbáltam már szinte mindent. Glutamin, különböző fehérjék, teszto pump, tömegnövelők, megemeltem a szénhidrátbevitelt is, de semmi. Előfordul úgy havonta 1-2 nap, amikor jobban érzem magam, sőt, van 1-1 nap amikor kifejezetten jól érzem magam, de átlagban úgy néz ki, hogy 3-4 hetente van egy ilyen napom. Nagyon rossz ez, mert nem tudok koncentrálni, nem tudom rendesen végezni a dolgom, vagyis próbálkozok mindennel, de semmi sem az igazi. Nem tudom mi lehet az oka, de voltam vérvételen is, és ott sem volt semmi különös dolog.


Van valami ötletetek? :S


Köszi!


2012. máj. 18. 21:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mennyi edzés van egy héten?
2012. máj. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
heti 3, több sosem volt. Scitec multi pro -t is szedek + 1100 -as c-vitamint. (ezt előbb nem írtam bele a kérdésbe)
2012. máj. 18. 21:40
 3/13 anonim ***** válasza:

Nehéz tanácsot adni, mert mindent jó csinálsz, ahogy olvasom.

Lehet, hogy pár havonta egy hét pihenő nem ártana. Nálam is van, hogy fáradtabb vagyok, de a kedvem nem megy el az edzéstől. Nyomok egy kis NO fokozót és már van is energia.:)

2012. máj. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy és mennyit alszol naponta? Én ha 8 óránál kevesebbet alszom(másrészt nem is ajánlott testépítőknek ennyinél kevesebbet aludni, de gondolom ezt tudod) hulla vagyok ..
2012. máj. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Már az előttem lévők leírták, valószínű az alvással van a gond, de ha télleg ez a helyzet vegyél valami no fokozót hot blood is megteszi, az jól megpörgeti az embert, és olcsó is
2012. máj. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
az utóbbi időben (kb 7 hónapja) elég nehezen alszom el, úgy 1 körül nagy nehezen elájulok (annak ellenére, hogy dög fáradt vagyok), és 8-8.30 körül kelek, tehát 7-7,5 óra alvás ... ez a fél óra/1 óra ennyit számítana? mert akkor megpróbálok aludni :S
2012. máj. 18. 22:24
 7/13 anonim ***** válasza:
Mindenképpen próbáld ki, legalább 1 hétig, hogy 11-kor ágybabújsz, akkor azért rossz esetben is elalszol éjfélre és megvan a 8-8,5 órád. Ha 1-2 hét alatt sincs változás, nincs ötletem, én elmennék orvoshoz, lehet alacsony a vasad, vagy valami hasonló, nem tudom pontosan, nem vagyok orvos .
2012. máj. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 *Glissade* ***** válasza:

Kedves kérdező!


Én is éreztem már azt amit te. Annyira fáradt és kedvetlen voltam a sporttól, hogy el sem tudom mondani. Ráadásul állandóan beteg is voltam....

De nekem akkor minden nap volt edzés.


1. Szedsz vitamint?

Mert szerintem az használ valamennyit a fáradság ellen:)


2. Biztos, hogy eleget eszel, iszol? Írtad, hogy megnövelted a szénhidrát bevitelt, de lehet, hogy még az is kevés.


3. Nem érzed magadat úgy esténként, mikor aludnod kéne, hogy tele vagy energiával?


4. Nem lehet, hogy sok neked az a heti 3-rom edzés is?


Más:

Attól is lehetsz fáradt, hogy tulságosan komolyan veszed amit csinálsz, vagy valaki/valami miatt tudod, hogy el kell érned/meg kell csinálnod ezt és ezt...

De neked valójában nincs hozzá kedved.


5. El kéne gondolkoznod ezen is...


Legalábbis nálam ezek jöttek akkor szóba és ezek között volt a megoldás is rá...

2012. máj. 19. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
néha nekem is van ilyen napon na ekkor mondom ezt magamban, hogy "Ne akkor állj le ha elfáradtál akkor állj le ha végeztél a melóval" mottó és tudom hogy a kitartó kemény munka meghozza a gyümölcsét, esetleg néha hot blood-ot lehet alkalmazni ha már unod a banánt próbáld ki nekem bevált...
2012. máj. 19. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem az utolsó előtti válasz 5. pontjáról lehet szó.

Szerintem könnyen lehet, hogy belefásultál egyszerűen az edzésbe, abba hogy figyelj a táplálkozásodra.


Szerintem tarts egy 3-4 hét pihenőt, és addig lazíts a kajádon. Nem azt mondom, hogy tömj magadba minden szemetet, de ha sült kolbászt kívánsz vagy éppen mákos gubát, akkor egyél nyugodtan és ne legyen lelkiismeret furdalásod.


Hogy mozgás azért legyen, járj el focizni, kosarazni vagy squash-olni, magyarán csinálj valami egészen mást, amiben jól érzed magad! Jó esetben hamarosan újra megéhezel a súlyzós edzésre, akkor térj vissza a terembe!

2012. máj. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!