Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzés után mit szedjek? Nem...

Edzés után mit szedjek? Nem tápszerekre gondoltam . Olyasmire amitöl egy kicsit gyorsaban fejlödök.

Figyelt kérdés
Sokan azt mondják hogy a szőlőcukor az jó .. tényleg ??
2012. máj. 19. 18:58
 1/7 Smartguy86 ***** válasza:

Ha tönkre akarod kúrni a gyomrodat, akkor jó :D


Gyorsabban fejlődni attól fogsz, ha normálisan táplálkozol, rendesen intenzíven edzel és hagysz elég időt az izmoknak a regenerálódásra.

2012. máj. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tápszer? Bébitápszer? Vagy a tikoknak?

Szőlőcukor CSAK edzés után glikogénvisszatöltés céljából.

2012. máj. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
hangyát..
2012. máj. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez nem teljesen így van.

A szőlőcukrot, másnéven dextrózt hozzá lehet adni az edzés utáni fehérjeturmixhoz, én 40 grammot szoktam.

Azért kell, mert edzés után feltölti a raktárakat, viszont utána úgy 30-40 percen belül érdemes szilárd kaját is fogyasztani mert gyorsan felszívódik.

Szőlőcukrot CSAK edzés után fogyassz a fehérjeturmixban, más napszakban nem iszunk cukrot, mert egyrészről könnyen zsírrá alakul, ill. növeli a cukorbetegség kialakulásának a veszélyét.

2012. máj. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Smartguy86 ***** válasza:
Szerintem semmikor nem egészséges dextrózt inni. Keményen megdobja az inzulinszintet, a sejteknél pedig egyre magasabb lesz az inzulinrezisztencia, amit a szervezetnek kompenzálnia kell. Én azt mondom, hogy a glikogén raktárak feltöltése annyira nem sürgős, hogy valaki dextrózt egyen edzés után egyből. Ellenben egy szilárd teljes étkezés, ami tartalmaz elegendő szénhidrátot, az bőven jó lehet. Az alatt a fél-1 óra alatt nem fog annyi izom elpusztulni a glikogénhiány miatt, hogy megérje ezt a kockázatot...
2012. máj. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Smartguy: részben igazad is van, de! Csak akkor jelenthet veszélyt, ha nagy mértékben fogyasztjuk a dextrózt. Ezért is, én sem rakok 40 grammnál többet sosem a turmixba. Más napszakban meg nem kell fogyasztani, de egy edzés után 40 grammtól még nem hallottam, hogy vészesen megemelkedett volna valakinek az inzulinja. Nyilván, aki cukorbeteg, nem fogja fogyasztani.

Oké, nem szükséges, de nagyon jó. De mivel gyorsan felszívódik, maximum egy órán belül érdemes egy szilárd kajálást is csinálni.

2012. máj. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

De, pont hogy sürgős az ún. anabolikus ablak miatt, a szőlőcukor megdobja az inzulint, de mivel mellete van fehérje, is ezért azt be is tudja rögtön építeni. Az edzés után közvetlen időszakban (15-30 perc) meg jobb a beépítés, ezért ennyire fontos a fehérjepor. Máskor a szilárd kaja nyilván jobb, ez a kivétel. Turmix után 40-50 percet hagyni kell emésztődni a cuccot, aztán jöhet egy jó kis kajálás.

Szőlőcukor helyett lehet alkalmazni vitargót vagy glutamint, de ezek drágábbak.

2012. máj. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!