Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha összeengednénk egy nehézsúl...

Ha összeengednénk egy nehézsúlyú bokszolót és egy feketeöves karatést, ki lenne a győztes?

Figyelt kérdés
2009. jún. 29. 20:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
56%
Erről láttam egyszer egy érdekes filmet, különböző híres harcművészeket "teszteltek", ninja,karate,kung-fu,szamuráj,ökölvívó,ilyesmik és komoly számítógépes meg grafikai megjelenítéssel segített kimutatásokat végeztek a feladatok végrehajtása közben róluk és a végére az jött ki, hogy mindenki nagyon jó volt valamiben,de összességében a leghatékonyabb és legnagyobb "romboló erőt" kifejteni képes harcos.......na ki volt?..............Mit gondoltok? Az ökölvívó:P -Én is meglepődtem.A "leghitványabb" a kung-fus csávó volt, a legnagyobb csodabogár pedig a nindzsucu-s, igazi gyilkológép...:D
2009. jún. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
7%
szerintem a karates,mert a karateban szabad rugni.a bokszolo csak az oklet hasznalhatja.
2009. jún. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amelyikük gyorsabb. Mindkét sportban van olyan ütés ill. a karate-ban rúgás amely KO-t eredményezhet.
2009. jún. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%

Kár, hogy nem tudtunk meg többet abból a tanulmányból, amiről az első hozzászóló írt.

De önmagában nem lehet ilyen egyszerű a képlet...


Biztos vagyok benne, hogy a harcművészek simán lefőzik a boxolókat, egyrészt mert sokoldalúbb a képzettségük. Egy boxoló csak szemből, és csak az ökleivel tud kezdeni valamit, ezeken kívül bármilyen verekedőmozdulat általános és koordinálatlan lenne.

A nyers erő - ami a boxot jellemzi - meg sokszor nem elég a győzelemre. Az aikido pl ékes bizonyítéka ennek.

2009. jún. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
Te a K1-rol meg soha nem hallottal? Ott rugni meg tergyelni is lehet..
2009. jún. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%
Vegyük példának Vladimir Klicskót 400 kilós az ütése,ugri bugrinak beküld egy jobbost és már padlón is van.
2009. júl. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Vagy vegyük Valujevet! Megnézem, hogy melyik hobbikaratés veri meg?! Hiába van a karatéban rúgás, olyan, mintha a vasoszlopot rugdosná.

Szerintem állóképesség terén is magasan a boxolók nyernének!

2009. júl. 2. 16:30
 8/20 anonim ***** válasza:
73%

22:17-esnek!

Ha figyelmesen elolvastad volna a kerdest akkor nem a k1 rol beszel a kerdezo hanem a BOX-rol!

2009. júl. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
100%
Igazából attól függ kik állnak egymással szemben, embere válogatja. Én box párti vagyok, de nagyon könnyen eldöntheted magadba ha karatéztál és elmész boxolni monjuk egy hobby edzére.. ég és föld
2009. júl. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
29%

Kezdjük ott, hogy a boxoló csak kesztyűben erős, kesztyű nélküli verekedésnél rengeteg boxolónak-kick-boxosnak törik el a keze (tisztelet a kivételnek, van aki kesztyű nélkül is zsákol).Viszont egy feketeöves akiket én karatetáborban megismertem(kyokushin) bármikor leverne bármilyen nehézsúlyú boxolót, főleg ha bármilyen halálos technikát használhatna.

A karatéra ne a filmekben látott szánalmas gyors verekedésekként gondoljatok(ami egyébként kung fu),hanem olyanra ami akár 1 ütéssel öl.

2009. aug. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!