Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítők mit gondoltok a...

Testépítők mit gondoltok a tojásfehérje porról?

Figyelt kérdés

[link]

Arra gondoltam, hogy beilleszthetném az étrendembe.


2012. máj. 31. 16:50
1 2
 1/19 anonim válasza:
32%

hát, én csak hobbyszinten foglalkozom ezzel, de volt 1-2 "mentorom" akik kicsit komolyabban is nyomták. egyikőjük azt mondta, felesleges egész nap fehérjét zabálni, a szervezet pár 100g-nál többet nem tud feldolgozni naponta, szóval a többi vizelet útján távozik a szervezetből, meg még tönkrevágja egy idő után a veséidet is.

a helyedben megennék napi 3-4 tojásfehérjét. persze nem tudom mennyire tolod komolyan.

2012. máj. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
Inkább csinálj valami házi shake-et, amibe rakj egy tojást is. Például tej, tojás, méz, valamilyen gyümölcs hozzá és összeturmixolod.
2012. máj. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Ci.ara ***** válasza:
kedves utolsó ne is haragudj de nyersen enni tojást nem csak felesleges de még veszélyes is!
2012. máj. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Tojasleves válasza:

Egy jóbarátom hobbi szinten testépítő.

Én csak ugatom a témát, és inkább csak az erőedzésre megyek rá. Panaszkodtam, hogy nem növök nagyra :)

Erre ő: Mit ettél ma?

Én: 2 szendvicset reggelire tejeskávéval (ez még ebéd elött volt)

Ő: én már túl vagyok az első kiló csirkemellen, párolt zöldséggel

Szóval az ő felfogása szerint, tanuljon meg az ember enni is, ha testépít.

2012. máj. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

ma 17.17. ennél nagyobb hülyeséget nem is írhattál volna. Nyers tojás??? 1. Szalmonellás is lehetsz

2. Vitaminhiányt okoz, mivel a nyers tojásban lévő avidin enzim megköti a biotint.

3. Nyersen a fele sem szívódik fel.

4. Tej a kiscicáknak való, semmire nem jó, tele van tejcukorral és a tejzsír sem kell, gátolja a felszívódást.

4. méz: gyümölcscukor van benne, ami nem tudja feltölteni az izmok glikogén raktárait, megy májba és ha az tele van, akkor lerakódik zsírban.

Úgy hogy ne barkácsoljatok otthon házi turmixot, azzal nem lesz testépítő kaja, hogy minden ökörséget összeturmixoltok.

Ha nincs protein tápkieg, akkor főtt tojás-rizzsel vagy csirke-rizs és jól van.

2012. máj. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 gignere válasza:
95%

1. A tojásnak a legjobb az aminosav egyensúlya. Főleg a sárgájának, csak a legtöbb zsír is itt van. Jobb az aminosav egyensúlya mint a tejsavó-é.


2. A túl sok fehérje, nem vízzé alakul. Ez egy baromság. Ha vízzé alakulna, nem hízna tőle az ember. Könnyebb lenne diétázni. Az extra fehérje lebomlik, kalória lesz belőle, ami pedig zsírként raktározódik.


3. Nem terheli túl az egészséges ember veséjét a magasabb fehérje bevitel, viszont savasít és hízlal. A vesebetegek veséjét terheli le a magas fehérje bevitel, mert( [link] és a válasz itt meg is található.


Viszont, a kox tönkreteszi évek alatt a veséket, ezért van az, hogy egyes "profi" vagy "haladó" testépítők vizeletében magas a fehérje szint. Aki koxol pedig sose árulja el csak azt látják mennyi fehérjét eszik...


Diétához kíválló a tojásfehérje, mert nincs benne cukor, mint a tejsavó protein kiegészítőkben(tejcukor). Hátránya, hogy drága. Tömegeléskor teljesen jók a tejsavó fehérjék, azok is az edzést követő órákban, mert akkor képesek az izmok a legtöbb tápanyagot felvenni. Máskülönben "zsírrá alakul", de nem vízzé!


Tippek: Vegyétek meg a Drugs bunny könyvét, Arnold enciklopédiáját, és olvassatok minél többet. Feltéve, hogy érdekel a téma valakit annyira.

2012. máj. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

gignere, nem azt mondtam, hogy nem jó a tojás, hanem nyersen nem jó és leírtam, hogy miért.

Egyébként edzés után nem annyira tuti mégsem, mert közepesen gyors felszívódású, a tejsavó viszont gyors fehérje és az a pár gramm tejcukor meg elhanyagolható. + van izolátum is, amiben meg már szinte semmi cukor nincs, de úgysem fogod elhinni így itt egy termék: [link]


Én már 26 éve eszek folyamatosan magas dózisban proteint és semmi bajom, nem kell félni a fehérjétől.

2012. máj. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Jópofák ezek a caprivousos cuccok, de egy árat jó lenne hozzá tudni.
2012. máj. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 gignere válasza:

Montez, mielőtt leírtam amit akartam, még nem is láttam a te írásod, így arra biztos nem reagálhattam.

Viszont akkor már: erről a biotin megkötős dologról még nem hallottam, a szalmonellás tojásoktól pedig nem félnék annyira. Nem hiszem hogy ez gyakori. Szoktam nyers tojást enni, az alatt nem kaptam szalmonellát, bár lehet az nem mérvadó.


Szalmonella vírushoz max. a tojáshéjon levő tyúkszarból juthat az ember, bár nemtudom :D. Viszont sztem a tojásfehérje annyiból jobb lehet, hogy nincs benne annyi ösztrogén talán, mint a tehéntejben( ösztrogént adnak a teheneknek, hogy többet tejeljenek, több húsuk legyen)

Bár lehet ugyanazt a tyúkok is megkapják, de valahogy van egy olyan intuícióm, hogy abban nincs annyi ösztrogén. Szóval csak megérzés.

2012. máj. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

De akkor még ott van az a tény, hogy nem szívódik fel a fele sem, így nem építesz belőle izmot nyersen. Biotin tuti így van, élelmiszermérnök vagyok, ott is tanítják, de mivel te Bunny-ékat tiszteled, így csodálkozom, hogy ezt nem olvastad:

[link]

2012. máj. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!