Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 14 Évesen elkezdhetek súllyal...

14 Évesen elkezdhetek súllyal edzeni?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok és 163cm szeretnék elkezdeni súllyal edzeni.

Azt hallottam, hogy ha súllyal edzel fiatalon megállhatsz a növésben.Lehet benne valami mert 8 évig Jéghokiztam komolyabban Ausztriában a megyei válogatottban.Nagyon kemény 2 órás edzések voltak és akkor minden nap keményed edzettem.

De nem nagyon nőttem.Mikor abbahagytam 153cm-ről 163-ra nőttem elég kis idő alatt.

Szóval nem szeretnék kicsi maradni.El kedhetek kondiba járni, edzeni?


2012. jún. 5. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen,elkezdheted.Velem jár az unokatestvérem edzeni még csak 11 éves. De csak ésszel!
2012. jún. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 dirtboy ***** válasza:

nem fogsz megállni a növésben de én még értelmetlennek tartom ilyen fiatalon a súlyzós edzést.

legalább 1-2évet várhatnál,addig pedig mehetne saját test súlyos edzés.

2012. jún. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Anatómia alapok.... Simán megállhatsz a növésben, mert a csontok végén található növekedési zónák csak 22-24 éves korban csontosodnak el teljesen. 14 éves korban én csak a saját testsúlyos edzést ajánlanám, azzal is lehet simán fejlődni. De ott is lehet simán túlterhelést elérni. Nem véletlenül törpe minden tornász...
2012. jún. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ!
2012. jún. 5. 18:46
 5/5 anonim ***** válasza:
én is 14 évesen kezdtem gyúrni
2012. jún. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!