Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hány kg súllyal érdemes...

Hány kg súllyal érdemes fekvőtámaszozni?

Figyelt kérdés
Most kb 10lg-val csinálom.

#edzés #fekvőtűűmasz
2012. máj. 23. 18:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha izmosodni szeretnél, akkor annyi súllyal végezd, hogy 15-20-nál ne nagyon tudj többet egy sorozatban, sőt 15 alatt jobb lenne. Túl sok ismétlés inkább erőállóképességi edzés. Nem erő+állóképesség, hanem erőállóképesség.:)
2012. máj. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a súlyok mindig le akarnak esni. Szerintem hamarosan át fogsz térni a fekvenyomásra.
2012. máj. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk az tényleg jobb lenne.:)
2012. máj. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A súlyok hátizsákban vannak úgyhogy nem esnek le ;)
2012. máj. 23. 19:11
 5/12 anonim ***** válasza:

A fekvőtámasz sokkal jobban edzi a stabilizáló izmokat a fekvenyomásnál. Jól csinálod szerintem.

Montez megmondta a frankót. 10 ismétlés alatt jobb, 6 alatt a legjobb.

2012. máj. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha egykezes súlyzóval történik a fekvenyomás, akkor az is jól edzi a stabilizáló izmokat. Szerinted is Dani?:)
2012. máj. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kétségtelenül! :) De az nem olyan stabil, mint a fekvőtámasz.

Bocsi, én alapvetően saját testsúlyos beállítottságú vagyok, csak speciális esetekben részesítem előnyben a súlyzót. :)

2012. máj. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem gond, én szoktam néha bedobni saját testest, de nekem nagyobb kihívás a 100kg feletti súlyok legyőzése. Tudod az a baj, (nem rólad van szó) hogy sok 40kilós Pistike van akik rákapnak a fegyencre, ami nem lenne baj, de azt hiszik, hogy mert meg tudnak a kis testükkel csinálni 50fekvőt vagy 3-al többet húzódzkodnak, mint egy 90kg-os izmos ember, akkor ők már erősebbek, mint egy profi testépítő. Szóval jó a saját testsúlyos edzés, én is végzem a súlyzós mellett, de tudni kell a helyén kezelni.:)
2012. máj. 24. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

:)

Természetesen nem szabad összekeverni a relatív erőt az abszolút erővel. Ezt kéne megtanulniuk. Bármennyire is tisztelem a Fegyencedzés íróját (akár egy létező személy, akár több szakemberről van szó), azt kell mondjam, a kirekesztő hangvétellel, amivel a súlyzós edzést illette, hibát követett el, mert látható, mi lett az eredménye. Mondjuk feltételezhető, hogy szándékosan alakította így, hogy ezzel is nagyobb figyelmet kapjon a könyv, ami meg kell hagyni, jó fogás volt.

2012. máj. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Minden szavaddal egyetértek most Dani.:)
2012. máj. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!